reklam
reklam
Haber
14 Şubat 2020 - Cuma 11:46
 
Öztürk ve Dane’den Kocaeli Tv’ye En Anlamlı Hediye
Kocaeli 15 Temmuz Demokrasi Gazileri Terör Mağdurları ve Şehitleri Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Solmaz Dane ve Yönetim Kurulu Üyesi ve Öztürk Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdin Öztürk Kocaeli TV’yi ziyaret etti. Gerçekleştirdikleri ziyarette Dernek Yönetiminden Kocaeli TV’ye en anlamlı hediye takdim edildi. Türk Bayrağı Motifli kilim takdim edildi.
GÜNDEM Haberi
Öztürk ve Dane’den Kocaeli Tv’ye En Anlamlı Hediye

Kocaeli 15 Temmuz Demokrasi Gazileri Terör Mağdurları ve Şehitleri Yardımlaşma Derneği özellikle 15 Temmuz 2016’da yaşanan hain darbe girişiminin sonrasında kurulan en aktif ve somut desteklerde bulunarak toplumda darbe girişiminden mağduriyet yaşayan başta şehit aileleri, gazi ve aileleri başta olmak üzere bütün şehit ve gazi yakınlarını kapsayacak birçok yardım faaliyetinde bulunuyor.

15 Temmuz Demokrasi Gazileri Terör Mağdurları ve Şehitleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Solmaz Dane ve Yönetim Kurulu Üyesi Öztürk Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdin Öztürk, Kocaeli TV’yi ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette kent ve ulusal gündeme dair görüş alışverişinde bulunuldu.

TÜRK BAYRAĞI HEDİYE ETMENİN ANLAMI ÇOK BÜYÜK

Ziyaretin ardından Dernek Başkanı Solmaz Dane ve Öztürk Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdin Öztürk, Kocaeli TV Genel Müdürü Melahat Sarı’ya verilebilecek en anlamlı hediyelerden birini takdim etti. Türk geleneğinde bayrak vatana ve millete yapılan hayırlı iş öncesinde ya da sonrasında hediye edilerek hem vatan millet sevgisini sembolize eder hem de büyük bir sorumluluğun manasını taşır. Yapılan işte; kişinin ve kişilerin, edilen sözde ve her faaliyette ay yıldızlı al bayrağın dalgalandığı vatanın ve gölgesindeki milletin yasa ve değerlerinin kutsalını taşımasını temsil eden bir mana taşır.

Hediye takdiminin ardından Kocaeli TV Melahat Sarı gerçekleştirilen ziyaretten ve Türk Bayrağı motifli kilim için hem Dernek Başkanı Solmaz’a hem de Yönetim Kurulu Üyesi Abdin Öztürk’e teşekkür etti.

“BİRÇOK ŞEHİT VE GAZİ AİLESİNİN EVLATLARININ ÖĞRENİM İHTİYAÇLARINI KARŞILIYORUZ”

Daha sonra Kocaeli TV mikrofonlarına özel açıklamalarda bulunan Kocaeli 15 Temmuz Demokrasi Gazileri Terör Mağdurları ve Şehitleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Solmaz Dane dernek faaliyetlerinden bahsetti. Birçok şehit ve gazi ailesinin evlatlarına öğrenim bursu verdiklerini ifade eden Dane yeni yılda yine farklı çalışmalarının olduğunu yalnızca 15 Temmuz şehit ve gazilerimizin değil 18 Mart Çanakkale Şehitleri için de yine önemli bir aktivite için çalıştıklarını dile getirdi.
 

VİDEO HABER:  

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öztürk, ve, Dane’den, Kocaeli, Tv’ye, En, Anlamlı, Hediye,
Yorumlar
Haber Yazılımı