reklam
reklam
Haber
13 Şubat 2020 - Perşembe 10:53
 
O İlçe Başkanlığı İçin İki İsmi Ankara'ya Çağırıldı!
Ak Parti Kocaeli teşkilatlarında ilçe kongreleri heyecanı yaşanıyor. Konuyla ilgili olarak Bugün Kocaeli’nin özel haberine göre 6 adayın çıktığı Ak Parti Karamürsel ilçe başkanlığı için üç isim Ankara'ya çağrılması beklenirken Belediye Başkanı İsmail Yıldırım'ın adayı olarak anılan iki isim bu akşam Ankara'ya davet edildi. Bu durum teşkilat içerisinde tepkilere sebep oldu.
GÜNDEM Haberi
O İlçe Başkanlığı İçin İki İsmi Ankara'ya Çağırıldı!

Ak Parti Kocaeli teşkilatlarında ilçe kongreleri heyecanı yaşanıyor.  Konuyla ilgili olarak Bugün Kocaeli’nin özel haberine göre 6 adayın çıktığı Ak Parti Karamürsel ilçe başkanlığı için üç isim Ankara'ya çağrılması beklenirken Belediye Başkanı İsmail Yıldırım'ın adayı olarak anılan iki isim bu akşam Ankara'ya davet edildi. Bu durum teşkilat içerisinde tepkilere sebep oldu.

AK Parti'nin 23 Şubat Pazar günü yapılacak olan ilçe kongresinde aday olmayacağını açıklayan Başkan Recep Demirel’in yerine aday bulmak için yapılan temayül yoklamasında 6 aday yarıştı. Ak Parti Kocaeli teşkilatları kongre sürecine Karamürsel ve Derince'den başlaması 31 Mart yerel seçimlerinde bin oy ile seçim kazanılması olarak yorumlandı. Eğer Ak Parti bu iki ilçede 500 oy daha kaybetseydi belediyeler kaybediliyordu.

 

6 ADAY BAŞVURDU!

Temayül yoklamasında 6 aday yarıştı. Temayülde daha önce belediye başkan adayı olan ve ilçe yöneticiliği yapan Fatih Temiz, 2 dönem yönetimde yer alan İsa Akgün, Karamürsel ve Büyükşehir Meclis üyesi Ahmet Utaş, mevcut yönetimde başkan yardımcısı Sait Mete, geçmiş dönem ilçe yöneticileri Hasan Olgun ve Mustafa Çelik aday oldu.

 

3 İSİM ÇAĞRILACAKTI MÜDAHİL OLDULAR!

6 aday için 20 ana kademe, 20 kadın kolları, 20 gençlik kolları yöneticisi ve başkanı, 17 belediye meclis üyesi ve 27 mahalle başkanı sandık başına gitti. Sandıkta her yönetici sadece 3 adayın ismini yazma hakkına sahipti. Üç ismin Ankara'ya çağrılması beklenirken bu akşam Ak Parti Genel Merkezden Karamürsel ilçe başkanlığı için iki isim çağrıldı.

 

İŞTE ANKARA'YA ÇAĞRILAN İKİ İSİM

Ak Parti Genel Merkezi tarafından Ak Parti Karamürsel ilçe başkanlığı için temayüle giren Ahmet Utaş ve Sait Mete Ankara'ya çağrıldı. Ak Parti kaynaklarından edindiğimiz bilgilere göre üç ismin yerine iki ismin çağrılması teşkilatta büyük tepkilere sebep oldu. Ankara'ya çağrılan iki isim Ahmet Utaş ve Sait Mete'nin belediye başkanı İsmail Yıldırım'ın adayları olduğu yorumu ve üçüncü ismin engellemesi tepkilere sebep oldu.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: O, İlçe, Başkanlığı, İçin, İki, İsmi, Ankara'ya, Çağırıldı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı