reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
16 Ocak 2020 - Perşembe 10:14
 
Türk Metal İşçileri Grev Kararı Aldı!
Metal iş kolunda toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin uyuşmazlık ile sonuçlanması üzerine Türk Metal Sendikası grev kararı aldı.
GÜNDEM Haberi
Türk Metal İşçileri Grev Kararı Aldı!

Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, MESS’in 3 yıllık sözleşme, düşük zam, esnek çalışma ve güvencesizlik dayatmalarına karşı bugün itibariyle grev kararı aldıklarını açıkladı: 

 

Türk Metal Sendikası ile Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) arasındaki görüşmeler 7 Ekim 2019 tarihinde başlamıştı. MESS tarafının, işçilerin içinde bulunduğu zor koşulları hiçe sayan tekliflerinde ısrar etmeleri nedeniyle müzakereler tıkanmış ve sendikamız bir dizi eylem kararı alarak uygulamaya koymuştu. Ülkenin dört bir yanında örgütlü olduğumuz fabrikalarda devam eden eylemlerimiz Pazar günü gerçekleştireceğimiz Türk Metal’in Büyük Bursa Mitingi ile meydanlara taşınacak.

 

MESS’in uzlaşmaz tutumu karşısında eylemlerimiz yaygınlaşarak devam ederken sendikamızca grev kararı alınmıştır. Genel Başkan Pevrul Kavlak, alınan grev kararı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada üyelerin hak ve özgürlükleri için mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceklerine dikkat çekerek, “İşveren sendikası MESS ile masada anlaşamayan, metal işçisine dayatılan yoksulluk ücretini kabul etmeyen sendikamız, GREV KARARI almıştır.” diyerek, “Sendikamız üyelerimizin hak ve özgürlükleri için mücadelesini kararlılıkla sürdürecek, temsil ettiği üyelerinden aldığı güçle yolundan dönmeyecektir. Kararımızın sendikamıza, üyelerimize ve işçi sınıfımıza hayırlı, uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türk, Metal, İşçileri, Grev, Kararı, Aldı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı