reklam
Haber
02 Ocak 2020 - Perşembe 17:39
 
Bakan Albayrak Açıkladı! Mobilyada KDV Oranı Düştü
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Kamu bankaları, esnaf ve tarımsal kredilerini yüzde 12'den yüzde 9'a düşürdü. Mobilyada KDV oranı yüzde 8'e düşürüldü" açıklamasını yaptı.
EKONOMİ Haberi
Bakan Albayrak Açıkladı! Mobilyada KDV Oranı Düştü

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak "Türkiye İçin Değişim Başlıyor" programları kapsamında Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen "Çanakkale İş Dünyası Buluşması"nda açıklama yaptı. 

 

Bakan Albayrak; "Mobilyacılık sektörü için güzel bir haber olan mobilyadaki KDV'yi yüzde 18'den yüzde 8'e düşürdüğümüzün haberini paylaşmak istiyorum.Kamu bankalarımız, esnaf kredileriyle tarımsal kredi faizlerini artık yeni yıl itibarıyla yıllık yüzde 12'den yüzde 9'a düşürdü. Bu şu demek halihazırda tarımsal kredilerdeki yüzde 25 ila yüzde 100 oranındaki Hazinemiz tarafından faiz sübvansiyonu uygulandığından dolayı bu oran ortalama yüzde 5'in altına düşecek. Yüzde 6-7'ler değil artık yüzde 5, yüzde 4,5 hatta 0'a kadar inecek durumda. Özellikle tarımsal kredilerde yüzde 6'lık faizin de yüzde 0 ile 4,5 aralığına gerileyeceğini buradan müjdelemek istiyorum." dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakan, Albayrak, Açıkladı!, Mobilyada, KDV, Oranı, Düştü,
Yorumlar
Haber Yazılımı