ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
19 Aralık 2019 - Perşembe 10:08
 
MHP İl Başkanı Görevden Alınacak Mı? Azeri Açıkladı!
Gazeteci Yazar Ahmet Akçaalan'ın sunduğu Ters Köşe'nin bu haftaki konuğu MHP MYK Üyesi Erkan Azeri oldu. Azeri, MHP Kocaeli Teşkilatı ve İl Başkanı Aydın Ünlü hakkında ortaya çıkan kaset iddiaları hakkında; " MHP İl Başkanımızın görevden alınmasına yönelik herhangi bir durum yok" dedi ve yaşanan kritik süreçle ilgili birçok farklı detayı ortaya koydu.
GÜNDEM Haberi
MHP İl Başkanı Görevden Alınacak Mı? Azeri Açıkladı!

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Azeri Kocaeli TV’de siyasetin nabzının tutulduğu Gazeteci Yazar Ahmet Akçaalan’ın sunduğu Ters Köşe programına konuk oldu. Son günlerin en sıcak gündemi olan MHP teşkilatına kumpas iddiaları ve süreçle ilgili önemli açıklamalarda bulundu

ELİNDEKİLERİ AÇIKLAMAYAN VARSA ALÇAKTIR, ŞEREFSİZDİR

MHP MYK Üyesi Erkan Azeri MHP’ye yönelik video kumpasına dair ilk olarak  “ MHP 50 yıllık geçmişi olan bir harekettir. Dolayısıyla MHP’yi 3 tane gazete manşetiyle ve 5 tane video ile yıkamayacakları bilmeleri lazım. Bizler FETÖ’nün en büyük kumpaslarından çıkmış bir siyasi partiyiz. Kimin elinde ne var ise biz kimden para ya da herhangi bir şey aldıysak bunu ispat etmezse alçaktır şerefsizdir” dedi.

Azeri daha sonra “ Bu kaset yaklaşık bir yıl önce hazırlanmış bir kasettir. Bu hazırlığın Kocaeli ölçeğinde olmadığını düşünüyorum. Dedikodu maksadıyla hala bir şeyler konuşuluyor. Bizim Kocaeli özelinde il başkanımız Ünlü olmak üzere bir takım iddialar var. İl Başkanımız Ünlü hukuki süreci başlatmıştır. Bu videoda iddialarda bulunan kişi hakkında da suç duyurusunda bulundu. “ ifadelerini kullandı.

“BİR ŞEYE BULAŞMIŞ OLSAYDI GÖZLERİNE BAKTIĞIMDA ANLARDIM”

“Sayın İl Başkanımızın o kişiyle iletişim kurmadığı görüşmediğine dair iddialar var. Genel itibariyle MHP İl Başkanı Aydın Ünlü - Allah Korusun - böyle bir şeye bulaşmış olsaydı bunu ilk ben gözlerine baktığımda anlardım Aydın Başkana ben kefilim”

“Bu hadise ortaya çıktıktan sonra genel merkeze gittik ve durumu aktardık. Mevcut görevimiz nedeniyle sorumluluk çerçevesinde hareket etmemiz gerektiği için genel merkezdeki yöneticilerimizle bu konuyu konuştuk daha sonra Kocaeli’ye gelip iddialarda bulunan şahısla görüşmek için harekete geçtik.”

BAHADIR BOSTAN MHP’YE NEDEN GİTMİŞTİ?

Kişiler çıkarları için herhangi bir yere gidebilir. Böyle bir şey gerçek midir değil midir bunu konuşmak lazım bu olayın gerçek olmadığı ortadadır. Teknik kurumdan tespiti istedik ve akabinde bugün cep telefonu ile başkanımızın bir iletişiminin olup olmadığını incelettiriyoruz. Bu süreç soruşturma süreci değil istişare süreci. Bu olaylar yaşanmadan önce ben bu şahısla görüştüm. Çok sevdiğim saydığım bir arkadaşım aracılığıyla bu kişiyle görüştüm.

ERKAN AZERİ BAHADIR BOSTAN İLE GÖRÜŞMÜŞ

Erkan Azeri Bahadır Bostan ile görüştüğünü söyledi ve o olayı da şu şekilde aktardı; “Bostan görüşmeye babasıyla geldi. Ben normal şartlarda bu arkadaşla hiç konuşmayacaktım. Belki kimseye söylemediğini bana söyler. Bu arkadaşın derdi MHP İl Başkanını görevden aldırmakmış. Bunu bana açık ve net olarak söyledi. Ben kendisine bunun tek taraflı bir iddia olduğunu ve bunun çözülmesi gerektiğini söyledim.  Kendisine çağrıda bulundum ve mağduriyetini gidermek adına adım attım. Bostan Aydın Ünlü ’nün ismini dahi bilmiyor bana “ Ayhan Ünlü ’yü ne zaman görevden alacaksınız “ diyor.  Kendisini bozmadım araştırmak istedim.

DÖRT, BEŞ İSİM ÜZERİNDE KANAATİM VAR

“Dört veya beş isim üzerinde kanaatim var Başkan Ünlü’yü görevden almak adına beş isimin eylemde bulunduğunu gördüm. Biri MHP’den kovulmuş İpçi olan karakter fukarası bir adam. MHP’yi gazete manşetleriyle ve video kumpaslarıyla yıkamazlar.”

AZERİ O İDDİALARI DA YANITLADI

Erkan Azeri, Bahadır Bostan’ın “ dört beş ilçe başkanı beni aradı destek verdi. Genel merkezden gelecekler ve mağduriyetimizi giderecekler “ iddiasına da yanıt verdi:

“ İlçe başkanlarımız kader birliği yaptığımız arkadaşlarımızdır. Bu iddialar töhmet altında bırakılmak istenen bir iddiadır. Kocaeli gündemini bu şekilde meşgul eden bu arkadaşımızla ilgili adli mercilerin gereğini yapacağına inanıyorum”

FETÖ’NÜN KASET TAKTİĞİNİ YENİDEN YAPMAYA ÇALIŞIYORLAR

“Türkiye uzun süre boyunca kasetlerle dizayn edilmeye çalışıldı. Çok enteresandır 17 -  25 Aralık sürecine benzetiyorum. Taktik Fetö’nün 17 – 25 Aralık taktiğidir. Kongrelerde MHP’nin özgür iradesini ve demokrasisini yenemeyenler bu eylemlerle bir şeye ulaşamayacaklar avuçlarını yalarlar.”

BU İŞİN MENŞEİNDE İPÇİLER VAR

 “ MHP’nin içini boşaltmak isteyen 40 yıllık davasına ihanet eden ve gittiği yere kendisini kabul ettiremeyen İpçilerin dolaylı görevlerini biz biliyoruz. Burası Meral Akşener’in memleketi ve burada böyle şeyler olması da çok doğaldır.” 

“Diğer taraftan hala MHP’li olduğunu söyleyen kişilerin paylaşımlarına baktığımızda bu saldırının İP menşeili olduğunu görüyoruz.”

“İncelemelerde bulunan divan kurulumuzun hazırladığı raporlar doğrultusunda Kocaeli’de elbette ki bir şeyler olacaktır. Bir eli İP’te bir eli MHP’de olan kişilerle biz arkadaşlık etmeyiz. Bu istişare safhası bitmeden bunları söylemek etik değil ama bu işin menşeinde İpçiler var ve onlarla bağlantılı olan insanlar var.”

MÜFETTİŞ SÜRECİ NASIL YAŞANDI?

“Bu tip olaylar ithamlar ve iddialar olduğu zaman genel merkezimiz görevlendirme yapar ve bu görevlendirmede belli isimler tayin eder.  Divan Kurulu geldikten sonra partimizdeki kalabalığı herkes gördü. Ünlü’ye teveccühünü göstermek isteyen kalabalığı herkes gördü. Bu bir soruşturma değil bir istişaredir. Bir inceleme değildir. Genel Başkanımız, arkadaşlarımızın ne düşündüğünü divan kurulu aracılığıyla bilmek istedi.”

HEYET KİMLERİ DİNLEDİ? HANGİ BAŞLIK ÜZERİNDE DURDU?

“Kamuoyuyla şunu paylaşabiliriz. Görevden alınma anlamında bir süreç yok. Bu iş niye böyle oldu bu iş niye bu kadar tırmandırıldı. Genel sekreter yardımcılarımız rapor tanzim ettikten sonra sonuç ortaya çıkacaktır. Kimlerin çağrıldığını kimlerin konuştuğunu söylersem doğru olmaz 477 kişi dinlendi. “

GÖREVDEN ALINMA OLACAK MI?

“Sayın genel başkanımız görevden alırsa başımızın gözümüzün üzerine ama öyle bir süreç yok.  Buradaki mesele oynanan oyunun ne kadar büyük olduğunu ölçmeye çalışıyoruz. Kimler tarafından yapılıyor daha başka kimler var onu araştırıyoruz. Yeni partiler kuruluyor İP diye bir parti zaten var. MHP’ye yapılan kumpasın arkasında kimler var onu araştırıyoruz. İYİ Parti bu işin içinde tespitli ispatlıdır.”

HAYAL DÜNYASINDA YAŞAYANLAR VAR

“Genelde hepimiz bir ergenlik dönemi yaşadık. İnsanların kafalarında enteresan şeyler var. Mantıksız hayalleri var. Milli Piyango almadan milli piyango çıksın diye bekleyen insanlar var. Hayal dünyqasında yaşayan 25 Şubat 2012 ‘den beri bu hayal dünyasında yaşıyorlar. Herkes bir mevki bekliyor onlara kota koymaya çalışamayız siyasi hayatımızı renklendirdikleri için teşekkür ediyoruz.”

MHP BU SÜRECİ İYİ YÜRÜTTÜ MÜ?

“Beklediğimizin dışında hiçbir şeyle karşılaşmadık. Öngördüğümüz her şey oldu genel başkanımız evlatlarına yeniden sahip çıktı, 3 müptezelin iddialarına kurban etmedi bu hususta kimse bir beklenti içinde olmasın.”

NEDEN MHP, NEDEN AYDIN ÜNLÜ?

“Bu olaylar niye böyle oluyor diye baktığımızda neden MHP, Neden Aydın Ünlü, Neden MHP teşkilatları diye sorduğumuzda MHP Kocaeli teşkilatlarının son 3 ay içerisinde yaptıklarına bakılması lazım. 2023’ten önce de bir seçim gözükmemesine rağmen yarın seçim varmış gibi bugünden 3 ay önce başlanmış 472 muhtar ziyareti yapılmış. Bu demektir ki MHP tabanda vatandaşla istişare halinde ve çalışmalarına sıkı sıkı devam ediyor. Bu birilerini rahatsız etti.”

RAPOR AÇIKLAMASI YA DA KARAR NE ZAMAN ÇIKACAK?

“Sayın genel başkanımızın talimatları doğrultusunda yapılan bir işlem var ortada bu sürecin sonunda resmi bir görevden alınma kararı içermiyor. Bizim beklentimiz bu yönde değil. Hayırlısıyla da 40 farklı yerde MHP’yi anlatan Ünlü, bundan sonra 120 yerde anlatacak. “

" İSPATLAMAYANLAR ALÇAKTIR ŞEREFSİZDİR" 

MHP MYK Üyesi Erkan Azeri “MHP hakkında ithamda bulunan iddiada bulunan MHP’ye şu parayı verdim şunu aldım diyen biri varsa bunu ispatlamazsa bunu söylemeyen kanıtlamayan varsa alçaktır şerefsizdir “ diyerek sözlerini sonlandırdı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP, İl, Başkanı, Görevden, Alınacak, Mı?, Azeri, Açıkladı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı