ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
26 Kasım 2019 - Salı 10:05
 
Derince’de Gençlik ve Sosyal Medya Konuşuldu
Derince Belediyesi’nin düzenlediği konferansta Araştırmacı Yazar Ali İhsan Adıgüzel, 'Gençlik ve Sosyal Medya Kullanımı' konusunda önemli bilgiler verdi
YAŞAM Haberi
Derince’de Gençlik ve Sosyal Medya Konuşuldu

Ali İhsan Adıgüzel’den Önemli Bilgiler

Günümüzde son derece yaygın olarak kullanılan sosyal medya üzerine Derince’de çok önemli bir konferans gerçekleşti. Derince Belediyesi’nin ev sahipliğinde Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konferansa katılan Araştırmacı Yazar Ali İhsan Adıgüzel, 'Gençlik ve Sosyal Medya Kullanımı' konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Özellikle öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği konferansta açılış konuşmasını yapan Derince Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Şirin, alanında uzman isimlerin Derincelilerle buluşmaya devam edeceğini söyledi.

Dünya Nüfusunun 45’i Kullanıyor

'Gençlik ve Sosyal Medya Kullanımı' konulu konferansta konuşan Araştırmacı Yazar Ali İhsan Adıgüzel, “Özellikle gençlerimizin bu söyleşimize gösterdiği ilgi beni mutlu etti. Sosyal medya kullanıcıları günümüzde dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 45 ini oluşturuyor. Türkiye’de ise nüfusla kıyaslandığında instagram kullanıcı sayısı yüzde 58 düzeyinde. Ülkemizde her iki kişiden birinin en az iki sosyal medya hesabı var. Sosyal medyanın yanlış kullanıldığı taktirde çok olumsuz etkileri olabiliyor” dedi.  Sosyal medya kullanımının fayda ve zararlarına dair önemli bilgiler veren Adıgüzel, öğrencilerin merak ettikleri soruları yanıtlamayı da ihmal etmedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Derince’de, Gençlik, ve, Sosyal, Medya, Konuşuldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı