reklam
reklam
Haber
20 Ekim 2019 - Pazar 12:21
 
Şok Olay! Genç Müezzin İntihar Etti!
Derince Murat Evler Camii’ne İzmir’den tayin olarak gelen ve muezzin olarak görev yapan Ercan Ç. Geçirdiği bunalım sonrasında cami içinde hayatına son verdi
ASAYİŞ Haberi
Şok Olay! Genç Müezzin İntihar Etti!

Alınan bilgi ve iddialara göre 8 yıl Derince Tahtalı Mahallesi Koçoğlu Köyü’nde imamlık yapan Ercan Ç. bir süre önce İzmir’e tayin edildi. Memleketi olan İzmir’de 6 ay görev yapan müezzin, daha sonra kendi isteğiyle tekrar Kocaeli’ne atandı ve Derince Murat Camii’nde müezzin olarak görev yapmaya başladı.

Çevresi tarafından sevilen bir kişi olan Ercan Ç. iddialara göre öğlen namazını kıldıran ve bahçede cemaatle çay içip sohbet etti. Cemaat ikindi namazını kılmaya geldiğinde müezzini bulamadılar ve bir kişi imamlık yaparak namaz kıldırdı. İddialara göre genç müezzin daha sonra camiye geri döndü ve hayatına son verdi.

Arkadaşları tarafından bulunan genç müezzinin  4 yıl önce evlendiği ve 3 yaşında bir çocuğu olduğu, maddi sıkıntısı olmadığı ve çevresi tarafından da sevilen, yardımsever kişiliği ile tanındığı belirtilirken, geçirdiği bir anlık bunalım sonrasında hayatına son verdiği söyleniyor. Geride bir de yerini bildiren mektup bıraktığı iddia edilen genç müezzin, yapılan otopsi sonrasında toprağa verilmek üzere İzmir’e gönderildi.Olayın duyulması sonrasında İl Müftülüğü ölüm ve başsağlığı ilanı yayınladı ve cenaze için otobüs tahsis etti. Çok sayıda imam ve müezzin ile Ercan Ç. Yi sevenler, Tahtalı Köyü Muhtarı Erkan Tokuç, cenaze içi İzmir’e gittiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şok, Olay!, Genç, Müezzin, İntihar, Etti!,
Yorumlar
Haber Yazılımı