reklam
reklam
reklam
Haber
30 Eylül 2019 - Pazartesi 13:01
 
Başkan Büyükakın, Şampiyonları Ağırladı
Başkan Büyükakın 23 yaş altında dünya şampiyonu olan Sualtı Hokeyi milli takım sporcularıyla bir araya geldi.
GÜNDEM Haberi
Başkan Büyükakın, Şampiyonları Ağırladı

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın İngilterede gerçekleştirilen Dünya 23 yaş altı Sualtı Hokeyi Şampiyonasında şampiyon olan milli takım sporcularını makamında konuk etti. Şampiyonanın yarı finalinde Yeni İzlandayı 3-1 finalde de İngiltereyi yine aynı skorla yenen millileri tebrik eden Başkan Büyükakın Başarılarınızın devamı için elimizdeki imkânları sizlere sunacağız. Bayrağımızı İngilterede dalgalandırdığınız için sizlerle gurur duyduk mutlu olduk dedi.

 

HER GENCİMİZİN BİR SPOR DALIYLA İLGİLENMESİNİ ARZU EDİYORUZ

Sualtı Hokeyi milli takım oyuncularının büyük bir çoğunluğunu içerisinde barındıran Sualtı Hokeyi Denizyıldızları takımının kulüp başkanı Celal Kavaz ile milli takım ve Denizyıldızları takımı antrenörü Kadir Kırlıoğlunun da yer aldığı birliktelikte şampiyon oyuncuları tek tek tanıyan Başkan Büyükakın Gençlerimize başarılarınızla örnek oluyorsunuz. Kocaelide sporun yaygınlaşması için çaba sarf ediyoruz. Her gencimizin en az bir spor dalıyla ilgilenmesini arzu ediyoruz açıklamasını yaptı.

 

DAHA FAZLA GENÇLERE ULAŞILMASI İÇİN ÇABA SARF EDECEĞİZ

Temmuz ayında Fransayı finalde 3-1 yenerek Milli Takım düzeyinde Avrupa Şampiyonu 2018 yılında da Şampiyon Kulüplerde Denizyıldızları takımının Avrupa Şampiyonu olduğunu bilgisini de alan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın Sualtı Hokeyi branşının gelişimi ve daha iyi imkânlarla bu spor dalında daha fazla gençlere ulaşılması için çaba sarf edeceğiz şeklinde konuştu. Kulüp Başkanı Kavaz ve antrenör Kırlıoğlundan yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi de alan Başkan Büyükakın şampiyon sporcularla yakından ilgilenirken birliktelik yapılan görüş alışverişinin ardından sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: şampiyonlar, kocaeli haber, su altı hokeyi, spor, haber, türkiye, hokey
Yorumlar
Haber Yazılımı