reklam
Haber
12 Eylül 2019 - Perşembe 13:48
 
Aydın Ünlü'den 12 Eylül Darbe Mesajı
Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, 12 Eylül darbesinin yıl dönümünde kınama mesajı yayımladı...
SİYASET Haberi
Aydın Ünlü'den 12 Eylül Darbe Mesajı

12 Eylül darbesinin yıldönümü olması nedeniyle Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Aydın Ünlü  yazılı açıklama yaptı. Ünlü, “Milliyetçi Hareket Partisi bugüne kadar hiçbir darbeyi, gayri meşru kalkışmayı, cunta yönetimini, ara dönemi, demokrasi dışı arayış ve dayatmaları kabul etmemiş, boyun eğmemiştir” ifadelerini kullandı.

 

DARBELER GERİYE GÖTÜRDÜ

 

“Darbeler Türkiye’yi devamlı geriye götürmüş, siyasi ve toplumsal dengeleri tepeden tırnağa bozmuş, pek çok sosyal ve ekonomik maliyete neden olmuştur. 12 Eylül darbesi, 28 Şubat post modern müdahalesi, 27 Nisan e-muhtırası ve 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi devlet ve millet hayatıyla birlikte gelecek muhayyilemize, gelecekteki müstesna mevkiimize tamiri zaman ve emek isteyen zararlar vermiştir”

 

DARBECİLERİ LANETLİYORUZ

 

Üzerinden 39 uzun yıl geçmesine rağmen 12 Eylül zilleti milli hafızalara kazınmış; yaşanan acılar, şehadetler, işkenceler, zulümler asla unutulmamıştır. 12 Eylül darbesi ile 15 Temmuz darbe ve işgal teşebbüsü aynı muhasım ve müstevli çevrelerin farklı zaman dilimlerindeki saldırısıdır. Milliyetçi Hareket Partisi darbeleri ve darbecileri açıktan lanetlemektedir.

 

 

HAİNLERİN BELİ KIRILMAKTADIR

 

Türk milleti tehditlere karşı uyanık ve dikkatlidir. Milli beka üzerinde oyun kuranların, cinayet ve ihanet nöbetine girenlerin hevesleri kursaklarında kalacak, yaptıklarının hesabı birer birer sorulacaktır. Milli birlik ve dayanışma ruhu her türlü sorun ve sıkıntının üstesinden gelecektir. Terörle mücadelede milli yürekler başarıya kilitlenmiştir. Hainlerin beli çok şükür kırılmaktadır.

 

DEMOKRASİ TERÖRÜN SAKLANACAĞI KILIF OLMAYACAKTIR

 

Anaların feryadının çözüm yeri olarak devleti işaret edenler HDP’yi arkalayan, PKK’yla aynı çizgiye düşen zillet ve rezalet figüranlarıdır. Bilinmelidir ki, demokrasi terörün saklanacağı kılıf olamayacaktır. Anaların şehit cenazelerinden yükselen hıçkırıklarına ilgisiz ve duyarsız kalan CHP’sinden İP’ine, sanatçısından sözde aydınına kadar herkes dökülen kanlardan birinci derecede sorumludur.

 

YENİ SİSTEM KURUMLAŞACAK

 

Siyasi parti görünümü altında kanlı ve karanlık ilişki ağlarına sahip olan HDP’yle ilgili kalıcı hükmü büyük Türk milleti günü geldiğinde verecek, bu terör aparatını kuşkusuz tasfiye edecektir. Milliyetçi Hareket Partisi önümüzdeki dönemde sorumlu, ahlaklı, ilkeli ve milli muhalefet çizgisini ilkeli ve iradeli biçimde koruyacaktır. Cumhur İttifakı’nın yaşaması ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin yerleşip kurumsallaşması için üzerimize düşen her görev eksiksiz yerine getirilecektir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Aydın, Ünlü'den, 12, Eylül, Darbe, Mesajı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı