reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
10 Eylül 2019 - Salı 15:21
 
Hürriyet'e Gönderme: Terör Sempatizanını Savundu
İzmit Belediyesi terör örgütü sempatizanını savunmuştur dedi MHP İl Başkanı Aydın Ünlü... Aydın Ünlü'nün gündeminde İzmit Belediyesinin skandal etkinliği hedefinde de Başkan Hürriyet vardı...
SİYASET Haberi
Hürriyet'e Gönderme: Terör Sempatizanını Savundu

İzmit belediyesinin skandal paylaşımı gündemi değiştirdi... Tepkiler çığ gibi büyüdü... İzmit belediyesi düzenlediği festivale öyle bir isim davet ettiki o ismin geçmiş dönemde sosyal medya hesaplarında, Atatürk düşmanlığı ile PKK yandaşlığı yaptığı ortaya çıktı... DJ Kardelen Başak’ın bu paylaşımlarının ortaya çıkmasından sonra sosyal medya da kıyamet koptu...

 

Konser sırasında İzmit Belediyesi'nin resmi sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda “İzmit Belediyesi'nin destekleriyle Seka Park’ta devam eden SanatFest’in üçüncü gününde DJ Kardelen Başak 80’ler ve 90’lar konseptiyle gerçekleşen parti festivale katılan İzmitlileri adeta coşturuyor” ifadelerini kullandı...  Bu ifadeler sosyal medyada olay yaratmaya yetmişti...

 

Başkan Hürriyet'i birçok siyasi de isim hedef almıştı... AK Parti izmit İlçe Başkanı Ali Güney “Fatma Hanım herkesi hayal kırıklığına uğratmaya devam ediyor” dedi..

 

Ak partili Talha Kös'de “İzmit Belediyesi'nin Sanatfest kapsamında gelen sözde DJ'in gençlerimizin önüne sanatçı diye çıkartılmasının gözden kaçırılmış bir hatadan ibaret olmasını umut ediyorum.” İfadelerini kullandı..

 

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü'de  skandal etkinlikle ilgili İzmit Belediyesini eleştirdi.

 

 Aydın Ünlü'nün açıklamaları şu şekilde:

 

"Terörizm ülkemize musallat olmuş büyük bir melanet ve musibettir. Bu musibetin aşama aşama etkisizleştirilerek zaman içinde yok edilecek olmasından en ufak bir şüphemiz yoktur. PKK ve HDP’yle kurulan yasak ilişkinin ’nde yansımaları olacağından endişeliyiz.

 

Özellikle İzmit belediyesinin kültür sanat etkinlikleri kapsamında ortaya koyduğu faaliyetlerin yansımaları sağduyulu CHP’lilerde dahil olmak üzere kent kamuoyunu rahatsız etmeye başlamıştır. 

 

Henüz bir hafta önce HDP ye evini açan bir şarkıcının daveti akıllarda soru işareti yaratmışken, geçtiğimiz hafta sonu düşmanı ve PKK sempatizanı bir çapulcunun da sahne aldırılması kent kamuoyunu rahatsız etmiş ve sabır sınırları zorlanmıştır. 

 

Üstüne üstlük böylesine büyük bir hatada en azından özür dilenmesini beklerken mağdur edebiyatına başvurulmuş, gençlerin önüne çıkartılan terör örgütü sempatizanının sözcülüğü yapılmıştır, ortaya çıkan skandal Karşısında pişkince bir tavır ortaya koyulmuştur.

 

Sonra köşeye sıkışan İzmit Belediye Başkanı haftalardır belediyenin resmi sayfasında ve kendi resmi sosyal medya kişisel hesaplarında anons ettiği organizasyonu bugün neredeyse inkâr etme noktasına gelmiş, tutarsız beyanatlarıyla kent kamuoyunun kafasını karıştırmıştır.

 

İzmit Belediye Başkanının kenti bu kadar germeye hakkı yoktur. Sen böylesine bir hata koyacaksın sonra da bak beni karalıyorlar, Bak linç ediyorlar edebiyatıyla meseleden sıyrılmaya çalışacaksın. Hemen Milliyetçiliği bir kalkan olarak devreye sokmaya çalışacaksın. Yani biz Fatma hanıma hiç bir şey demeyelim, her yaptığını ellerimiz patlarcasına alkışlayalım. Kendisinin istediği budur. Durum bizim nazarımızda çok nettir. Bundan sonra ’nin faaliyetlerinin denetim altına alınması gerektiği kaçınılmaz bir gerçektir. 

 

İzmit Belediyesinin gerçekleştirdiği organizasyonda aralara serpiştirilen terör sempatizanlarına dair tepkilere karşı linç edebiyatı yapılması, mağdur rolüne bürünülmesi tam bir acizliktir. En azından bir özür dilemesi gerekenlerin üste çıkma çabası beyhudedir. 

 

Fatma Hanımın ağacının dalı twitini yorumlamadık. O seviyelere inmedik. Devlet düşmanı birisinin İzmit’te gözümüzün içine baka baka sahneye çıkarılması samimi değildir. Bu bilinçli yapılan bir organizasyondur. Kimse devletin aklıyla alay etmesin. Bizle de dalga geçmesin. Türkiye’de sanatçı mı bitmiştir? Herkes haddini bilmeli. CHP’nin önde gelenleri belediye başkanını uyarmalı. Fatma hanımla değil ama zihniyetle ilgili problemlerimiz var. Yapılan her şeyin altında kalırlar. Herkes görevini yapsın. Gitsin İzmit esnafının sorunlarıyla ilgilensin ama devletimizin kırmızı çizgilerine dikkat etsin” 

 

 

 

 

Kaynak: Editör: Gülcihan Bilgili
Etiketler: Hürriyet'e, Gönderme:, Terör, Sempatizanını, Savundu,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı