reklam
reklam
Haber
10 Eylül 2019 - Salı 10:44
 
Jandarmadan Örnek Davranış...
Kocaeli İl Jandarma komutanlığı ekipleri yeni eğitim ve öğretim yıldönümün başlaması ile okul önlerindeki denetimlerine başladı. Okulun ilk gününde öğrencilere kalem ve jandarma dergisi dağıtan jandarmalar, öğrencilerle birlikte derse girdi. Jandarmalar ilk kez derse girecek olan minik öğrencileri ise kucaklarında taşıyarak sınıflarına götürdü
GÜNDEM Haberi
Jandarmadan Örnek Davranış...

Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının başlaması ile sorumluluk alanlarında bulunan okullardaki denetim görevlerine başladı. İzmit Solaklar Okulun’da öğrenciler ile bir araya gelen jandarma ekipleri öğrencilere Jandarma Genel Komutanlığı’nın hediyesi olan kalemler ve Çocuk Jandarma dergisi dağıttı. Jandarmalar ders öncesi okul bahçesinde çocuklar ile oyunlar oynarken, onlara eğitimli jandarma köpekleri eşlik etti. ilk ders zili çaldığında ise jandarma ekipleri çocuklar ile birlikte derse girdi. Okula yeni başlayan minikleri kucaklarında derse götüren jandarma ekipleri, ders sonunda çocuklara yaya trafik eğitimi verdi. 

 

Jandarma ekipleri eğitim yılının başlaması ile okul çevrelerinde yapılan asayiş uygulamalarını da başlattı. Kocaeli genelinde 12 ilçede okul servislerinde denetin yapıldı. Okul çevrelerindeki iş yerleri, kafeler ve parklar denetlenirkeni şüpheli araçlar ve şahıslar üzerine sorgulama yapıldı.  Öğrenci velileri  jandarmanın her yıl yaptığı bu etkinlikten kaldıklarını dile getirirken, jandarma ekiplerinin okul çevrelerinde bulunmalarından güven duyduklarını dile getirdi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Jandarmadan, Örnek, Davranış...,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı