ARIGÜN
300X900 TOYOTA
toyota servis
Haber
31 Ağustos 2019 - Cumartesi 09:54
 
Petrol-İş’te Kongre Günü!
Genel merkezin kongre maratonu bugün başlıyor. Kocaelili Genel Başkan Ali Ufuk Yaşar’ın rakibi Gebze Şube Başkanı Süleyman Akyüz. Kongre iki gün sürecek
GÜNDEM Haberi
Petrol-İş’te Kongre Günü!

İKİ GÜN SÜRECEK

 

Petrol-İş Genel Merkezi’nin olağan genel kurul maratonu bugün başlıyor. İstanbul Altunizade’deki genel merkez binasında gerçekleştirilecek genel kurul iki gün sürecek. İki Kocaelili adayın yarışacağı genel kurulda Genel Başkan Ali Ufuk Yaşar’ın karşısına Gebze Şube Başkanı Süleyman Akyüz aday olarak çıkıyor. Konuşmaların yapılacağı ilk günün tartışmalı geçmesi beklenirken, bu tartışmaların pazar günkü başkanlık seçimlerine nasıl yansıyacağı ise merak konusu.

 

Türkiye genelinde 16 şubesi ve 35 bin üyesi bulunan Petrol-İş Sendikası Genel Merkezi’nin genel kurulu iki gün sürecek. Bugün saat 10.00’da başlayacak genel kurula Avrupa’dan gelen sendikacı konuklar ve Türk-İş’e bağlı sendikaların genel başkanlarının da katılması bekleniyor. İlk gün konukların konuşmasının ardından yönetimin ibrası ve adayların tanıtımı gerçekleştirilecek. Delegelerin konuşmaları sırasında ise sık sık tartışmaların yaşanması bekleniyor.

 

Genel kurulun ardından bugün sendika binasında seçimler yapılacak. 09.00-17.00 saatleri arasında yapılacak seçimlerde 16 şubeden 250 delege oy kullanacak. İlimizde ise Kocaeli şubeden 16, Gebze şubeden 21 delege seçimlere katılacak. Büyük heyecanın yaşanacağı seçimlerde saat 17.00’de sandıklar açıldıktan sonra sendikanın yeni yönetimi netleşecek.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Petrol-İş’te, Kongre, Günü!,
Yorumlar
Haber Yazılımı