reklam
reklam
reklam
Haber
24 Mayıs 2019 - Cuma 13:12
 
Büyükakın Geleneği Devam Ettiriyor
Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, eski belediye başkanları için büyük vefa örneği olan iftar programını yaptı ve Karaosmanoğlu zamanında başlatılan geleneği bozmadı.
GÜNDEM Haberi
Büyükakın Geleneği Devam Ettiriyor

Büyükşehir Belediye eski Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu tarafından başlatılan, geçmişten bu yana Kocaeli’de belediye başkanlığı ve meclis üyeliği yapan isimlerin davet edildiği iftar programı Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyakakın tarafından da yapıldı. Geleneği bozmayan Büyükakın, Antikkapı’da eski belediye başkanlarını, meclis üyelerini, mevcut belediye başkanları ve meclis üyeleriyle iftarda buluştu.

 

İftara Büyükşehir eski Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit’in efsane belediye başkanı Erol Köse. İzmit’in eski CHP’li Belediye Başkanı Hikmet Erenkaya, İzmit’in CHP’li mevcut Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, eski belde ve ilçe belediye başkanları, CHP’nin ve AK Parti’nin mevcut Büyükşehir Belediye meclis üyeleri iftara katıldı.

 

31 Mart yerel seçimlerinde tekrar aday gösterilmeyen belediye başkanları da davet edildi. Belediye başkanlarından İzmit Belediye eski Başkanı Nevzat Doğan, Kandıra eski Belediye Başkanı Ünal köken, Gebze eski Belediye Başkanı Adnan Köşker, Körfez eski Belediye Başkanı İsmail Baran, Kartepe eski Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Dilovası eski Belediye Başkanı Ali Toltar, Başiskele eski Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz iftara katılan isimler arasında yer aldı.

 

“BAŞKANLIK YAPMAK ZOR İŞ”

Eskimeyen, efsane başkan olarak sahneye anons edilen İzmit Belediyesi eski Başkanı Erol Köse  “Başkanlığın 2’nci aşaması milletvekilliği zannederler. Halbuki en büyük aşama belediye başkanlığıdır. Bana görev verecek olsalar Başbakanlık yerine 3 bin nüfuslu bir yerin belediye başkanlığını tercih ederim. Çünkü direk hizmet ediyorsunuz. Herkes partili olsun ama partizanca olmasın. Hepimizin birbirimize ihtiyacı var. Makamlar gelip geçici. Hepimiz eski olacağız. Ben partizanlık yapmadığım için her kesim tarafından sevildim. Karaosmanoğlu beni sürekli arardı. Hikmet’in yeri bana sığınak oldu. Tahir kardeşim çok eski arkadaşlarımızla da buluşturdu. Kendilerine çok şükran borçluyuz” dedi. 

 

“GÜZEL HİZMETLER YAPACAĞIZ”

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Erol ağabeyimiz söylenmesi gereken her şeyi söyledi. Her yeni eskir, bizler de eskiyeceğiz. Her biri güzel hizmetler yaptı. Geçmişte görev yapan tüm belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah bizler de bu kentin sokaklarında alnımızın akıyla cadde üzerinde yürüyecek şekilde görevi bırakırız” açıklamalarında bulundu. 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Büyükakın, Geleneği, Devam, Ettiriyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı