reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
09 Mayıs 2019 - Perşembe 13:24
 
Yılmaz'dan Davutoğlu ve Gül'e Sert Eleştiri
AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, YSK'nın İstanbul'da seçim yenilenmesi kararı ve Abdullah Gül ile Ahmet Davutoğlu hakkında açıklamalarda bulundu.
SİYASET Haberi
Yılmaz'dan Davutoğlu ve Gül'e Sert Eleştiri

YSK’nın (Yüksek Seçim Kurulu) İstanbul seçimlerinin yenilenmesi kararı sonrasında tepkiler çoğaldı. Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu da bu tepkilere ortak oldu.  AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz'dan Davutoğlu ve Gül'ün YSK'nın İstanbul seçimlerinin yenilenmesi kararına verdiği tepkilere sert eleştiri geldi.

 

Yılmaz, sosyal medya hesabından eleştirilerde bulunarak;

 

"CHP’lilerin ve avanelerinin dilinde bir mağdur edebiyatı aldı başını gidiyor.


YSK’nın tekrar seçim kararıyla güya mağdur edilmişler. 1 Nisan sabahında YSK’yı en güvendikleri kurum olarak gördüklerini söyleyenler, Hak, Hukuk, Adalet diyenler, Hukukun kararı istedikleri gibi çıkmayınca YSK’yı Çete ilan ederek üyelerine en ağır hakaretlerle saldırıyorlar. CHP’nin dilinde mağdur edebiyatı, hakaret, küfür zirvede.


İstanbul’da seçim tam kanunsuzluk gerekçesiyle yenilenecek. Yani tekrar sandık kurulacak. Millet iradesini ortaya koyacak ve netice her ne olursa olsun herkes saygı duyacak. Şaibeli bir seçimi sandıkla herkesin kabulleneceği şekilde vuzuha kavuşturmak her kesimi rahatlatacak bir netice olacaktır. Bundan bu kadar kıyamet koparmak, mağdur edebiyatıyla seçime dönük siyasi bir stratejiden başka birşey değildir. 


Biz CHP zihniyetinin cemaziyel evvelini biliriz. Askeri darbeler ve yargı vesayetinden beslenerek, açık oy gizli tasnifin mucidi olarak tarihe geçtiler. CHP tarihi Millet iradesine darbe tarihidir. Yıllarca sandığa darbe yapanlar, siyaseti tasfiye edenler, şimdi tekrar sandık kurulmasına  darbe yakıştırması yapıyorlar utanmadan. 


Bizden birileri de YSK’nın tekrar sandık kararını 2007 yılındaki haksız “367” kararı ile bir tutuyor. Evrensel hukuk ve yerleşik teamüllere aykırı buluyor. Bu bir akıl tutulmasıdır. “367” kararı ile Meclis iradesi ortadan kaldırılmıştı. Bu kararla tekrar Millet iradesine gidiliyor. Yerleşik teamüllere gelince, CHP’nin birçok ilde seçimi iptal ettirerek tekrar seçim kararı aldırdıklarını Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık yapmış bu tecrübeli siyasiler bilmiyorlar mı?


YSK’nın CHP lehine geçmiş seçimlerde birçok ilde tekrar seçim kararı vermesi bir yerleşik teamül değil midir?


Anlayacağınız CHP ve avanelerinde, CHP’nin peşine takılanlarda dünden bugüne değişen bir şey yok! Bir arpa boyu yol alamamışlar!

Sevsinler sizin demokratlığınızı, hak, hukuk, adalet anlayışınızı! 
#HerkesHukukaSandığaSaygıDuymalı" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yılmaz'dan, Davutoğlu, ve, Gül'e, Sert, Eleştiri,
Yorumlar
Haber Yazılımı