ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
01 Mayıs 2019 - Çarşamba 10:51
 
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Kocaeli'de Kutlandı
İşçi sınıfının birlik, mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs yurdun dört bir yanında kutlanıyor. Hak-İş Şanlıurfa’da, Birleşik Kamu-İş Ankara Tandoğan’da, Türkiye Kamu-Sen Samsun’da 1 Mayıs’ı kutlarken Türkiye’nin en büyük işçi konfederasyonu Türk-İş de Kocaeli’de büyük bir miting yaptı.
GÜNDEM Haberi
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Kocaeli'de Kutlandı

TÜRK-İŞ, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü, çalışma hayatının sorunlarını gündeme taşımak için işçilerin yoğun olarak yaşadığı Kocaeli'de kutladı.

 

Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Mehmetçiğe destek için geçen yıl 1 Mayıs'ı Hatay'da kutlayan TÜRK-İŞ, bu yıl başta kıdem tazminatı olmak üzere çalışma hayatının sorunlarını gündeme taşımak için kutlama programını Kocaeli'de düzenledi.

 

Türk-İş’e bağlı 34 sendikanın yer aldığı kutlamalar öncesinde 15 Temmuz Milli İrade Meydanı'nda polis ekipleri, sabah erken saatlerde meydanın içinde ve çevresinde güvenlik önlemi aldı. Doğu Kışla Parkı'nda toplanılmasının ardından burada oluşturulan kortej 'Yaşasın 1 Mayıs', 'Susma sustukça sıra sana gelecek' sloganları atarak yaklaşık 1,5 kilometre uzaklıkta bulunan kutlamaların yapılacağı 15 Temmuz Milli İrade Meydanı'na kadar yürüdü.

 

1 Mayıs kutlamalarına katılanlar alana üst araması yapıldıktan sonra alındı. Alanda Türk bayrakları ile Türk-İş Sendikaları flamaları dağıtıldı. Alanda ayrıca 'Kıdem tazminatıma dokunma', 'Vergide adalet sağlansın', 'Taşeronda ayrımcılığa son', 'Krizin bedelini ödemem', 'Emeklilikte yaşa takılmak istemiyorum' yazılı pankartlar yer aldı. Kutlamalar saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

 

Halk oyunları gösterilerinin de yer aldığı alanda ilk olarak Türk-İş Genel Sekreteri ve Türk Metal-Sen Genel Başkanı Pevrul Kavlak, ardından Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay konuşma yaptı.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 1, Mayıs, Emek, ve, Dayanışma, Günü, Kocaeli'de, Kutlandı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı