reklam
reklam
reklam
Haber
28 Nisan 2019 - Pazar 14:15
 
ATİK Muhteşem Gala Gecesiyle 10.Yılını Kutladı
Atılımcı İş Adamları Derneği 10. kuruluş yıl dönümünü muhteşem bir galayla kutladı
GÜNDEM Haberi
ATİK Muhteşem  Gala Gecesiyle  10.Yılını Kutladı

 

Kısa adı ATİK olan Kocaeli Atılımcı İş Adamları Derneği, 10. kuruluş yıl dönümünü bir galayla kutladı.Gala gecesine AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, Kocaeli Ticaret Odası Meclis Başkanı Akın Doğan, Kocaeli Barosu Başkanı Bahar Gültekin Candemir, Kartepe eski Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez,Kocaeli Tv Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Tüysüz,Kocaeli Tv Genel Müdürü Melahat Sarı, dernek üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Gecede ilk olarak ATİK Başkanı Yasin Akyol konuştu. Akyol selamlama konuşmasında, “ATİK, Tükçe’de gelecek anlamında gelen Ati kelimesinden esinlenerek kurulmuş 10 yıllık bir dernektir. ATİK 10 yılda topluma yaralı olduğunu göstermiştir. ATİK bir araya gelmesi zor gözüken grupların ortak paydada buluşabileceği bir ortam oluşturmuştur. ATİK ülke ve şehir ekonomisine katkı sağlamaktan onur duymaktadır. ATİK samimiyet odaklı vizyonu ile geleceği yönelik hedefler belirlemiştir. ATİK yaşadığı kentin sorunlarını bilen ve bu sorunlara çözüm üretebilen iç ve dış piyasaya hakim üyeleriyle geleceğe hazırdır.

Akyol”Teknolojiye önem veren derneğimizin aynı zamanda mobil teknoloji ATİK Yazılımı ile örnek bir STK olarak devam edecek ve geleceğe yönelecektir. Şu anda inşaat çalışması devam eden tüm amaçlı yapısı ile yeni dernek binası hem üyelerine hem de ziyaretçilere hizmet edecektir. ATİK fikir sahibi olan üniversite gençlerine sağlıklı ortam sağlayacaktır. ATİK hedeflerine sağlam adımlarla ilerlemeye devam edecektir.” dedi.

Yasin Akyol’un ardından konuşan KOTO Meclis Başkanı Akın Doğan, “ATİK bizim ortak platformlarda çalıştığımız bir derneğimiz. Yasin Bey aynı zamanda Kocaeli Ticaret Odamızın üyesidir. Bugün de 10. yıl galasını yapmak aile ortamında için toplandık. Odamız adına nice 10 yıllar diliyorum” dedi.

İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu ise ATİK’in öncü ve genç iş adamları ile ticaret odasına hazırlık yaptığı ifade etti. Emiroğlu, “Sanırım İzmit’in öncü ve genç iş adamları olarak ticaret odasına hazırlık yapan girişimciler olarak bir vizyon ve yol haritası hazırlamıştır. İnşallah sanayinin başkenti olan Kocaeli’de önemi projelerin hayata geçirilmesine öncülük edecek. 10. Yılda yolunuz açık olsun. Hepinize başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Sayın Başkanımız Yasin Bey Konuşmasında kentin sorunlarını bilen ve bu sorunların bilincinde sahip olduklarını söyledi. Bu çok önemli bir cümle. Ekonominin darda olduğu ve krizin kapımızda olduğu bir dönemde böyle bir konuşmayı yapmanın çok değerli olduğunu düşünüyorum. Bu bilinç çok önemli. Bizlere ve kentimize değer katacak alanlarda desteğimizi vereceğiz. Bu anlamda yolunuz açık olsun. Nice 10 yıllar diliyorum” şeklinde konuştu.

Programda son konuşmayı Kocaeli Milletvekili Fikri Işık yaptı. Işık konuşmasında, “Herhalde dünyanın bu kadar hızlı döndüğü bir dönem olmadı. Yıkıcı yaratıcılık denilen ve geçişe ait birçok şeyi yıkıp atan ve 10 yıl öncesinde bir değeri olmayan şeylerin olmazsa olmaz olduğu bir dönemde yaşıyoruz. İnternet örneğinde olduğu gibi. 20 yıl 30 yıl sonra da bize makul şeyler yok olacak. Bu anlamda çok hızlı bir dönemdeyiz. Bu sürece hazır olmak her bireyin yapabileceği bir iş değil. Geleceğe hazır olabilmek için güç birliği yapabilmek lazım. Bu anlamda ben ATİK’i önemsiyorum. Zaman zaman farklı görüşteki arkadaşların bir araya gelip aynı masada oturmaları ve şehir için kafa yormaları çok önemli. ATİK bu anlamda şehrin örnek kuruluşlarından biri. Her zaman yanınızda olacağımızı bildirerek nice 10 yıllar diliyorum” diye konuştu.

Protokol konuşmalarının ardından devam eden programda davetliler Özgül Eraltın ve Seferad konseri ile müzik şöleni yaşadı.Galada davetliler doyasıyla eğlendi.

Kaynak: (KHM) - Kocaeli TV Haber Merkezi Editör:
Etiketler: ATİK, Muhteşem, , Gala, Gecesiyle, , 10.Yılını, Kutladı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı