reklam
reklam
reklam
Haber
25 Nisan 2019 - Perşembe 17:58
 
DER-MEK Büyük Bir Aile
Derince Belediyesi ve İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen DER-MEK yılsonu etkinliğinde sergilenen el emeği göz nuru eserler büyük beğeni topladı
YAŞAM Haberi
DER-MEK Büyük Bir Aile

2 Bin 300 Kursiyer Eğitim Aldı

Derince Belediyesi Mesleki Eğitim Kursları (DER-MEK) bünyesinde 2018-2019 eğitim-öğretim dönemi boyunca açılan kurslarda hazırlanan eserler Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde düzenlenen sergi ile ilçe halkının beğenisine sunuldu. DER-MEK bünyesindeki yedi ayrı kurs merkezinde dokuz ay boyunca devam eden eğitimlerde bu yıl 23 branşta 34 usta öğretici görev aldı. 2 bin 300 kursiyerin ücretsiz olarak yararlandığı DER-MEK çatısı altında düzenlenen yılsonu sergisinde ayrıca Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde hazırlanan eserler de sergilendi. Zübeyde Hanım Parkı’nda düzenlenen törene Derince Kaymakamı Cemil Aksak, Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, Derince Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Şirin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Osman Karabayır, İlçe Müftüsü Mecit Amil, İlçe Halk Eğitim Müdürü Abdülkadir Yardımcı, milli eğitim müdür yardımcıları, meclis üyeleri, muhtarlar, kaymakamlık ve belediye daire müdürleri, usta öğreticiler, kursiyerler ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 

Başkan Aygün’den Müjde

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda açılış konuşmasını yapan İlçe Halk Eğitim Müdürü Abdülkadir Yardımcı, eğitim dönemi boyunca düzenlenen kurslarla ilgili bilgi verdi. Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün ise yaptığı konuşmada önemli mesajlar vererek “Sosyal belediyecilik anlayışı içerisinde Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü ile bu güzel projeler ortaya çıkıyor. Kursiyerlerimiz bu yıl yine el emeği, göz nuru birçok güzel esere imza atmışlar. Bu yaptıkları eserleri ekonomik kazanca dönüştürmeleri içi kendilerine yardımcı olacağız. 1071 Kongre Merkezi ve Yenikent’te hizmete sunacağımız projelerde sabit satış noktaları oluşturarak, kursiyerlerimize bu ürünlerini satma imkanı sunacağız. Bu çalışmalarda emeği geçen tüm kursiyerlerimizi ve usta öğreticilerimizi kutluyorum” dedi. Başkan Aygün’ün konuşmasının ardından folklor gösterileri ile devam eden program açılış kurdelesinin kesilmesi ve protokolün sergi alanını gezmesi ile tamamlandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DER-MEK, Büyük, Bir, Aile,
Yorumlar
Haber Yazılımı