reklam
reklam
Haber
14 Ocak 2019 - Pazartesi 14:22
 
Başsavcılıktan Palu Ailesi İlgili Açıklama Geldi
Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı, Palu ailesi soruşturmasında tutuklanan Tuncer U.'nun kaybolan Meryem Tanhal'ın oğluna ve kendi 2 çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiası üzerine soruşturmanın derinleştirilerek devam ettiğini açıkladı.
ASAYİŞ Haberi
Başsavcılıktan Palu Ailesi İlgili Açıklama Geldi

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı, Palu ailesi ile ilgili olarak yazılı açıklamada bulundu. Tuncer U.'nun kayıp olan Meryem Tanhal'ın oğlu ve kendi çocuklarına yönelik cinsel istismarda bulunduğu yönündeki iddia üzerine soruşturmanın derinleştirilerek devam ettiği belirtildi. Savcılığın yaptığı yazılı açıklamada yapılan kazı çalışmalarından sonuç elde edilemediği belirtilerek, şu açıklamada bulunuldu:
Kamuoyunda 'Palu Ailesi Olayı' olarak bilinen olayla ilgili kamuoyunun doğru şekilde bilgilendirilmesi amacıyla yeniden basın açıklaması yapma gereği hasıl olmuştur. Kayıp olduğu iddia edilen Meryem Tanhal ile küçük kızı Melike Tanhal'ın kasten öldürülmesi iddiası ile Körfez Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında 9 Ocak tarihinde kasten adam öldürme ve bu suça yardım suçlarından şüpheliler Emine U., Harun P., Ayşe P., İsa P., Hava P., Fatih P. ile kasten adam öldürme ve cinsel istismar suçlarından şüpheli Tuncer U. gözaltına alınmıştır. Soruşturmanın selameti bakımından yayın yasağı konulmuştur. Gözaltı süresince kayıp Meryem'in cesedinin bulunabileceği şüpheli Tuncer U. tarafından gösterilen Körfez ilçesi Tütünçiftlik semtinde yapılan kazı çalışmalarında ve yaşı küçük Melike Tanhal'ın cesedinin gömüldüğü iddia edilen Sakarya ili Ferizli ilçesinde yapılan kazı çalışmalarında cesetlere ulaşılamamıştır.
Dün adliyeye sevk edilen şüphelilerden baba Harun P. dışındaki herkes tutuklanırken, açıklama şöyle devam etti Gözaltında bulunan şüpheliler savunmaları alındıktan sonra 13 Ocak tarihinde Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı'nda hazır edilmiş şüphelilerden Harun P. olay tarihinde cezaevinde olduğundan dolayı delil durumu itibariyle serbest bırakılmış, diğer şüpheliler kasten ve eziyet çektirerek Meryem Tanhal'ı öldürdükleri iddiası ile Körfez Sulh Ceza Hakimliğine sorguya sevk edilmiş yapılan sorgu sonucunda Körfez Sulh Ceza Hakimliğince Tuncer U., Emine U., Ayşe P., İsa P., Hava P. ve Fatih P. kasten adam öldürme suçundan tutuklanmıştır. Şüpheliler Tuncer U., İsa P., Fatih P. Kandıra 1 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna, kadın şüpheliler Emine U., Ayşe P. ve Hava P. Gebze Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna konulmuştur.
Melike Tanhal'ın öldürülmesiyle ilgili elde edilen delillerin Sakarya Ferizli Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildiği belirtilerek, şu açıklamada bulunuldu:
Kayıp Meryem'in küçük kızı Melike Tanhal'ın öldürülmesi ile ilgili bu soruşturmada elde edilen deliller suç yeri olan Sakarya ili Ferizli Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmiştir. Şüpheli Tuncer U.'nun daha önce İstanbul ili Başakşehir ilçesinde kapıcılık yaptığı sırada yanlarında bulunan kayıp Meryem'in oğlu küçük R.T.'ye yönelik cinsel istismar iddiası ve yine şüphelinin kendi çocukları E.S.U. ve Z.U'ya yönelik cinsel istismar iddiası ile ilgili soruşturma derinleştirilerek devam etmektedir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başsavcılıktan, Palu, Ailesi, İlgili, Açıklama, Geldi,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı