reklam
reklam
Haber
15 Aralık 2018 - Cumartesi 13:25
 
Konservatuar Öğrencileri Yeteneklerini Konuşturuyor
Büyükşehir Konservatuvarı Güzel Sanatlar Bölümü’nde eğitim alan öğrenciler, yıl sonu açılacak sergilere eserlerini yetiştirmek için hummalı şekilde çalışıyor.
EĞİTİM Haberi
Konservatuar Öğrencileri Yeteneklerini Konuşturuyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Güzel Sanatlar Bölümü’nde eğitim alan öğrenciler, resim, seramik, çini dallarında kendilerini geliştirerek her yılın sonunda düzenlenen sergilerde eserlerini sanatseverlerin beğenisine sunuyor. Yılsonu sergileri için hummalı şekilde eserlerini tamamlamaya çalışan öğrenciler, İzmit Anıtpark’ta bulunan Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi’nde eğitimlerini sürdürüyor. Uzman eğitmenlerin eşliğinde öğrendiklerini yaptıkları eserlere yansıtan öğrenciler, Büyükşehir’in kendilerine bu imkânları sağlamasından dolayı mutluluklarını da dile getiriyor.

 

YETENEK SINAVIYLA SEÇİLİYORLAR

 

Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı, her yıl yetenek sınavlarında sanata olan yatkınlığının ölçülmesi çerçevesinde her bölümün kendine özgü kriterleri gözetilerek, yetkin eğitmenler kontrolünde öğrenci alıyor. Yetenek sınavı ile konservatuvara alınan öğrencilere temel sanat eğitimi veriliyor. Güzel sanatlar bölümünde eğitim süresi branşlara göre 2 ila 4 yıl olarak değişiyor. Güzel Sanatlar Bölümü’nde çini, seramik ve resim dallarında eğitim veriliyor.

 

UZMAN EĞİTMENLER DERS VERİYOR

 

Yetenek sınavına tabii olduktan sonra seçilen öğrenciler, uzman eğitmenler tarafından verilen çini ve seramik ile yetişkin resim dersleriyle kendi eserlerini yapabiliyor. İzmit’te bulunan Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi’nde eğitim gören öğrenciler, hem sosyalleşmenin hem de kendilerine özgü yarattıkları eserlerin sergilenmesinden çok memnun. Ayrıca eğitim alan öğrenciler, yılsonunda açılan sergilerde eserlerini sanatseverlere ulaştırmanın mutluluğunu da Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı sayesinde yaşamaya devam ediyor.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Konservatuar, Öğrencileri, Yeteneklerini, Konuşturuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı