ARIGÜN
300X900 TOYOTA
toyota servis
Haber
14 Aralık 2018 - Cuma 18:04
 
İzmit'te Engelli Dostu Park Açıldı
İzmit Belediyesinin şehir genelinde sürdürdüğü park seferberliği hız kesmeden devam ediyor.
DİĞER Haberi
İzmit'te Engelli Dostu Park Açıldı

 

Engelli çocuklar için özel oyun grubunun da yer aldığı Terzibayırı Mahallesi’ndeki Sarmaşık Parkı düzenlenen törenle açıldı.  Açılış törenine İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İlçe Müftüsü Süleyman Küçük, Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş, AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları yöneticileri, muhtarlar ile mahalle sakinleri katıldı.

 

PARKLARI İNSANLAR KORUR

 

Parkın açılışında konuşan Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş, “bu parkın yapılmasında emeği başta Belediye Başkanımız olmak üzere herkese teşekkür ederim. Parklara mahallelerde yaşayan insanlar güzellik katar. Onlar korursa o zaman parklar güzel kalır” dedi.

 

500 DEN FAZLA PARK

 

Başkan Doğan İzmit’e bir park daha kazandırmanın heyecanı içinde olduklarını belirterek “  parklar hepimize mutluluk veren, her yaştan insanımızın güzel vakit geçirmesini sağlayan yerlerdi. 10 yılda şehrimize 500’ün üzerinde park kazandırdık. Gölkay Park, Ekopark, Cephanelik Mesire Alanı bu dönemin en büyük eserlerindendir. Kınalı Asker Parkı, Yahya Kaptan, Sarıkamış Şehitleri Anıt Parkı, Malazgirt Acık Hava Müzesi, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anıta Parkı  gibi birçok temalı parkımızı şehrimize kazandırdık.

 

TÜRKİYE’YE MODEL OLDUK

 

Vatandaşlarımızın, çocuklarımızın mutluluğu bizim mutluluğumuzdur.  Geleneğine, göreneğine, atalarına bağlı bireyler yetiştirme hedefindeyiz. Büyük Türkiye, sağlam nesillerin yetişmesiyle olacak. Çok daha modern, çağdaş bir şehirde yaşayarak büyük Türkiye’nin 2023, 2053, 2071 hedeflerini gerçekleştirecekler. Kuruşunuzu ziyan etmiyoruz. Modern belediyecilik anlamında Türkiye’ye model çalışmalar yaptık.

 

Sizleri seviyoruz ve sizlere hizmet etmekten onur duyduk. Bu görevlerin en güzel yanı hoş bir seda bırakmaktır. Parkımız çocuklarımıza, vatandaşlarımıza, mahallemize ve şehrimize hayırlı olsun” şeklinde konuştu. Parkın açılışını çocuklarla birlikte gerçekleştiren Başkan Doğan onlara top da hediye etti.

 

Terzibayırı ile Çukurbağ mahallelerinin kesişme noktasındaki Sarmaşık Parkı 2 bin 169 metrekarelik bir alan üzerine yapıldı. Parkın içerisinde çocuk oyun alanları, kondisyon aletleri, pergolalar, oturma alanlarıyla engelli çocuklar için özel oyun grubu yer alıyor.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İzmit'te, Engelli, Dostu, Park, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı