reklam
reklam
reklam
Haber
14 Aralık 2018 - Cuma 12:00
 
Minik Şefler Üzülmez'i Ziyaret Etti
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Gastronomi Kültür ve Turizm Derneği tarafından Bodrum’da düzenlenen Coğrafi İşaretli Ürünlerle “Minik Şefler Festivali”nde dereceye giren Kartepeli minikleri makamında misafir etti.
DİĞER Haberi
Minik Şefler Üzülmez'i Ziyaret Etti

Kartepeli minik şeflerin de katıldığıGastronomi Kültür ve Turizm Derneği tarafından Bodrum’da düzenlenen Coğrafi İşaretli Ürünlerle “Minik Şefler Festivali” birbirinden renkli görüntülere sahne oldu. Ortakent-Yahşi Mahallesinde düzenlenen ve minik şeflerin hünerlerini gösterdiği festivalde yöresel ürünlerden oluşan yemekler yapıldı. Kocaeli, Diyarbakır, Mersin, Yalova, Muğla, Hakkâri, Gaziantep, Eskişehir illeri olmak üzere 10 okuldan yaklaşık 300 çocuk festivale katıldı.

 

KARTEPELİ MİNİK ŞEFLERE ‘’EN İYİ KOSTÜM JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ’’

Kültürel zenginliklerimizin tanıtıldığı festivalde yerini alan Kartepeli minik şefler, Kartepe’nin coğrafi işaretlenmesi yapılmış ürünü olan ayvanın tanıtımını gerçekleştirirken, baklava yufkasından yaptıkları Ayva Kreması ve Hindi Tiridi gibi yöresel lezzetlerimizi jürinin beğenisine sundu. Yöresel kıyafetlerin ayrıca tanıtıldığı festivalde ‘’En iyi Kostüm Jüri Özel Ödülü’’ Kartepeli minik şeflere verildi.

 

ÇOCUK MEHTERAN TAKIMI BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Yemek şovları, yemek yarışmaları, skeçler, müzik ve halk dansları gösterilerinin yer aldığı festivale katılan Kartepe Belediyesi Çocuk Mehteran Takımının göstermiş olduğu sahne performansıyla izleyenlerinden büyük alkış aldı.

 

MİNİK ŞEFLERİ TEBRİK ETTİ

Yapılan yarışma ve kazanılan ödüller hakkında bilgi alan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Kartepeli minik şeflerimizin çalışma azmi ve başarısı bizleri sevindirmektedir. Kartepemizin kültürünün tanıtılması noktasında gençlerimizin sorumluluk hissederek hareket etmesi bizleri ayrıca mutlu etmiştir. Gençlerimizin bilinçli ve donanımlı yetişmesi çok önemlidir. Bunun içinde bütün imkanlarımızıseferber ediyoruz” dedi. Ziyaret sonunda Başkan Üzülmez, minik şefleri tebrik ederek hediyeler verdi.   

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Minik, Şefler, Üzülmez'i, Ziyaret, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı