reklam
reklam
Haber
13 Aralık 2018 - Perşembe 10:31
 
Ata Sporu Okçuluk Gençlerin Gözdesi
Yeniliklerin öncüsü belediye olma özelliğini taşıyan Başiskele Belediyesi geleneklerine de bağlı kalarak hizmetlerini gerçekleştiriyor.
SPOR Haberi
Ata Sporu Okçuluk Gençlerin Gözdesi

Nisan ayında açılan Serdar Mahallesi Sosyal Yaşam Gençlik ve Spor Merkezi’nde ata sporumuz okçuluk yeni nesillere aktarıyor. Bu merkezlerde eğitim, kültür ve sporun yanı sıra birçok branşta ücretsiz olarak hizmet verilirken aynı zamanda gençlerin birbiri ile olan kardeşlik bağlarını kuvvetlenmesine, öz değerlerine, milli ve manevi değerlerine sahip gençlerin yetişmesine olanak sağlanıyor.

 

Başiskele’de 7’den 70’e herkese ve her kesimin ayağına hizmet götüren, vatandaşları önemseyen Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, ilçenin dört bir tarafında açılan Gençlik ve Spor Merkezleri ile gelecek nesillerin daha güçlü ve daha sağlıklı olmasını hedefliyor. Başiskele Belediyesi tarafından hizmete sunulan Gençlik ve Spor Merkezleri 7 Yıldızlı Kent’in gençlerinin gözdesi haline geldi. Tam donanımlı gençlik ve spor merkezlerinde uzman eğitmenler eşliğinde program dâhilinde birçok sportif faaliyet yapılıyor. Bunlardan biri olan ve gençlerin uğrak noktası haline gelen, Serdar Mahallesi Sosyal Yaşam ve Gençlik Merkezi’nde ata sporumuz olan okçuluk eğitimleri veriliyor.

 

Okçuluk, Osmanlı’da 15. yy.’ın ikinci yarısından itibaren düzenli ve planlı bir spor faaliyeti olarak yapılmaktaydı. Bu nedenle Osmanlı İmparatorluğu döneminde, okçuluk faaliyetlerinin gerçekleştirildiği 34 büyük meydan tahsis edilmişti. Başiskele Belediyesi’nde bu ata sporunu unutturmayarak gelecek nesillerimize Serdar Mahallesi Sosyal Yaşam Gençlik ve Spor Merkezi’nde aktarıyor.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ata, Sporu, Okçuluk, Gençlerin, Gözdesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı