reklam
reklam
Haber
24 Mayıs 2019 - Cuma 13:15
 
O İsimler İl Başkanlığı İçin Ankara'da!
Yaklaşık 20 gün önce İl Başkanı Abdullah Eryarson istifasını açıklamıştı. İstifayla boşalan koltuk için bugün Genel Merkeze 4 kişi gitti.
- Haberi
O İsimler İl Başkanlığı İçin Ankara'da!

Eryarsoy’un istifasıyla Genel Merkez’den bir heyet gelerek teşkilatla görüşmeler yapılıp il başkanı olarak görmek istedikleri kişilerin isimleri alınmıştı. Daha sonra , Gölcük eski Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti eski İl Başkan Yardımcılarından Av. Halit Çokan, eski İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz ve halen Büyükşehir Meclis üyesi olan KADEM İl Temsilcisi Berna Abiş Ankara’ya gitmiş, genel merkezde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile başbaşa görüşmüştü.

Bu görüşmelerin ardından herhangi bir sonuç çıkmamış ve ikinci bir heyet tekrar görüşmek üzere Kocaeli’ye gelmişti. Yapılan temayül sonucu genel merkezden telefon geldi.  Bugün gece yarısı aranan dört isim şöyle: Gölcük eski Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, eski il başkanı Mahmut Civelek, eski Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk, bir dönem MÜSİAD Kocaeli Şube Başkanlığı ve KOTO Başkan Yardımcılığı yapan, AK Parti Kartepe İlçe Başkanı Sadık Yılmaz’ın babası Zihni Yılmaz. Adaylar bugün 14.00'da Recep Tayyip Erdoğan ile görüşecekler.  Mehmet Ellibeş’in ikinci kez genel merkeze çağırılması ise dikkat çeken detaylardan biri oldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: O, İsimler, İl, Başkanlığı, İçin, Ankara'da!,
Yorumlar
Haber Yazılımı