reklam
reklam
Haber
04 Ağustos 2020 - Salı 09:47
 
O Caddeler Trafiğe Kapatıldı!
Kocaeli Büyükşehir Belediyesine bağlı İSU Genel Müdürlüğü tarafından 4 Ağustos Salı günü İzmit Alemdar Caddesi’nin tümü ile Hürriyet Caddesi’nin belli bir bölümünde gerçekleştirileceği duyurulan alt yapı çalışmalarına, bayramın son günü saat 22.00 sıralarında start verildi. Önce İnönü Caddesi’nden Alemdar Caddesi’ne geçiş yapılmasının önlenmesi amacıyla İnönü Caddesi’nin bir kısmı trafiğe kapatıldı. Bu gece saatlerinde dahi trafik oluşmasına neden oldu.
GÜNDEM Haberi
O Caddeler Trafiğe Kapatıldı!

Hürriyet Caddesi’nin de belli bir kısmı gece saatleri itibariyle trafiğe kapatıldı. Alemdar Caddesi’nin Yürüyüş Yolu’na bakan kısmı ile İstiklal Caddesi’yle kesiştiği nokta da ayrıca trafiğe kapatılarak bu bölüme alt yapıda kullanılacak malzemeler kamyonla getirildi ve kepçe ile indirilmeye başlandı. 

Öncelikle Hürriyet Caddesi ile Alemdar Caddesi’nin kesişimi olan Yürüyüş Yolu kısmındaki çalışmaların tamamlanacağı, bu süreçte araçların geçici olarak Hürriyet Caddesi - A. Yüksel Caddesi – İnönü Caddesi güzergahını kullanacağı, alt yapı çalışması süresince ise Alemdar Caddesi’nin de trafiğe kapalı olacağından araçların Cumhuriyet Caddesi’ne erişimini İnönü Caddesi-Acısu Sokak güzergahı üzerinden yapacağı bildirildi. Kolordu’dan Acısu istikametinin de çalışmalar tamamlanana kadar trafik yoğunluğu nedeniyle kapalı olacağı aktarıldı. Büyükşehir Belediyesi, 45 günlük çalışma süresince geçici güzergah uygulamasının devam edeceğini duyurdu. 
 

BİR ANDA KAPANMIŞTI 


İzmit Alemdar Caddesi, geçtiğimiz ay hiç kimseye haber verilmeden altyapı çalışmaları nedeniyle trafiğe bir anda kapatılmıştı. İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği Başkanı Murat Öztürk'ün de yanlarında bulunduğu esnaflar, Alemdar Caddesi’nde bir araya gelerek, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ile caddede buluşmuş ve pandemi döneminde çalışamadıkları için bu çalışmaların bayram sonrasına kalması gerektiğini belirtmişlerdi. Başkan Büyükakın da esnafın ricasına uyarak alt yapı çalışmalarını bayram sonrasına ertelemişti. Öte yandan esnaflar, gece de çalışma yapılarak 45 günlük sürenin daha da aza indirilmesini istemişti.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: O, Caddeler, Trafiğe, Kapatıldı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı