reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
18 Ocak 2020 - Cumartesi 14:06
 
Nazlıgül; Türkiye 30-40 Yıl Geride
Demokrat Parti(DP) İl Başkanı Mustafa Nazlıgül partisinin il binasında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu
GÜNDEM Haberi
Nazlıgül; Türkiye 30-40 Yıl Geride

 

 

Demokrat Parti(DP) İl Başkanı Mustafa Nazlıgül partisinin il binasında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Nazlıgül konuşmasında, “Öncelikle dün akşam vefat eden Rahşan Hanım’a Allah’tan rahmet diliyoruz. Bunun ardından Barış Pınarı Harekatı’nda şehit olan 3 askerimizin ailesine ve yakınlarına sabır diliyorum. Ayrıca 2 tane gazeteciler günü yaşadık. 16 Ocak'ın önemi de ilimiz için büyüktür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilk ve tek basın toplantısı burada düzenlendi. Tekrar tüm gazetecilerin Basın Onur Günü’nü kutluyorum” sözlerini kullandı.

 

TÜRKİYE 30-40 YIL GERİDE

 

Sözlerini sürdüren Nazlıgül, “Büyükakın çöp depolama yerleri ile ilgili açıklamalar yaptı. Bence bu konu evlerde ayrışmaların başlayarak geri dönüşümün yapılması ve buradan bir kazanç sağlanması da düşünülüyor. Bu konuda Tahir Bey’i tebrik ediyorum. Avrupa bunu kullanıyor ve Türkiye bunun 30-40 yıl gerisinde yer alıyor” açıklamasında bulundu.

 

 

YÜZDE 80 DÖNÜŞÜMÜNÜ SAĞLAYABİLİRSEK

 

“Türkiye geri dönüşümde Avrupa’nın yüzde 15’lerinde yer alıyor” diyen Nazlıgül, “Dünya çöpünün yüzde 30’unu ABD üretmesine rağmen ürettiği çöpün yüzde 99’unun geri dönüşümünü sağlayan İsveç’tir. Biz de bu çöplerin en azından yüzde 80’inin geri dönüşümünü sağlayabilirsek bu bir başarıdır” diye konuştu.

 

HERKESİN GÖZÜ ÖNÜNDE BİR YER

 

Nazlıgül’ün ardından konuşan DP İzmit İlçe Başkanı İsmail Yazgan, “İkinci önemli gündemimiz deprem gerçeğidir. Daha yeni İstanbul’da bir deprem yaşadık. Kent merkezimizden iki fotoğraf karesi getirdim. Herkesin gözü önünde bir yer. Binaların eğik oluşu iki binanın arasında görülen boşluktan çabucak anlaşılıyor. Uzman olmaya gerek yok. Konu hepimizin bildiği basın yayın kuruluşlarında çokça işlenen deprem konusudur” sözlerini kullandı.

 

YETKİLİLERİNDEN HİÇ BURALARA UĞRAYAN YOK MU?

 

Yazgan sözlerinin devamında, “Neden bu kadar kanıksandı bu önemli konu? Nasıl alıştık bu görüntülere, neden artık dikkatimizi çekmez oldu? Allah korusun bir sonraki depremde aynı acıları yaşamak için mi? Kaç canımızı, kaç insanımızı daha bu şekilde göz göre göre kaybetmemiz gerekiyor aklımızın başımıza gelmesi için. Korkusuzca yaşamaya devam ediyoruz bu görüntülerle beraber. Bu görüntülerin önünden sadece vatandaşlarımız mı gelip geçiyor? Hükümet yetkililerinden, yerel yönetimlerin yetkililerinden hiç buralara uğrayan yok mu” diye konuştu.

 

 

2020’DE TEMELLERİNİN ATILACAĞI SÖYLENİYORDU

 

Ardından tekrar söz alan DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, “Geçen hafta Sayın Cumhuriyet Başsavcımızın bir açıklaması oldu. Yeni adliye binasının 5 yıl sonraya kaldığını ve bakanlık bütçesine girmediğini ifade etti. 2020’de temellerinin atılacağı söyleniyordu. Biz burada iktidar milletvekillerine kupa verdiğimizde kızdılar. Ama görüyorsunuz ki bu konuda da kupayı hak ediyorlar. İktidar partisi il başkanı, milletvekilleri ne yapıyor. Bunu bakanlık bütçesine sokamıyorsanız o halde bu şehir için ne yapıyorlar” açıklamasında bulundu.

 

AFİŞİN ÜZERİNDE TARİH YOK

 

Sözlerini sürdüren Nazlıgül, “İnşallah Güney Amerika gibi festivaller ülkesi ve şehri olmayız. Tamam bir festival yapılıyor güzel ama bunun duyurusu yapılan afişi bari güzel yapsaydınız. Bu afişin festivali falan tanıttığı yok. Şarkıcı İrem Derici sanki sucuk ızgarasının başında duracakmış gibi görünüyor. Afişin üzerinde tarih yok, bir şey yok. Sadece sucuk yapacağız karnınızı doyuracağız yazıyor. Bu festival konusunda afiş meselesinin bu şekilde olmasını eleştiriyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

 

İSMİ DEĞİŞTİRİLMEMELİ

 

Nazlıgül Çetin Emeç üst geçidinin adı Erol Köse olacağı hakkında konuştu. “Erol Köse’nin bir açıklaması oldu. Kendi partim beni düşünmedi AK Parti düşündü diye. Ancak bugün onun ismini değiştirmek çok akıl kârı değil diye düşünüyorum. Sonuçta suikaste uğramış bir gazetecidir Çetin Emeç. Yani bu üst geçidin isminin değiştirilmemesi gerekir diye düşünüyorum. Eğer bu kent için önemli bir kişi olan Erol Köse’nin ismi verilecekse kongre merkezine verilebilirdi. Orada bir salona verilebilirdi” şeklinde konuşmasını sonlandırdı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nazlıgül;, Türkiye, 30-40, Yıl, Geride,
Yorumlar
Haber Yazılımı