ARIGÜN
300X900 TOYOTA
toyota servis
Haber
07 Temmuz 2020 - Salı 10:04
 
Nakliye Dolandırıcılarına Suçüstü!
Kocaeli, Eskişehir, İstanbul ve Tekirdağ’da 4 ayrı sahte belgelerle nakliye donalandırıcılığı yapan çete Kocaeli Polisinin suçüstü operasyonu ile çökeltildi
GÜNDEM Haberi
Nakliye Dolandırıcılarına Suçüstü!

Kocaeli, Eskişehir, İstanbul ve Tekirdağ illerinde 14.05.2020 – 04.07.2020 tarihleri arasında meydana gelen 4 ayrı Nakliye Dolandırıcılığı ve Resmi Belgede Sahtecilik olayları ile ilgli soruşturma başlatıldı. Yapılan çalışmalarda şüphelilerin nakliye yapmak amacıyla anlaştıkları firma ve şahıslara sahte ehliyet ve kendi araçlarına benzer araçların plakalarını vererek dolandırdıkları tespit edildi.

 

Olayla ilgili olarak çalışma yürüten Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri şüphelileri takibe aldı. Şüphelilerin 04.07.2020 günü Tekirdağ’dan Denizli’ye gitmesi gereken ürünleri aynı yöntemlerle Ankara’ya götürmek üzere başka bir araca yükledikleri esnada İstanbul ilinde yapılan operasyon ile N.Ş., E.Ö. ve M.A. isimli şahıslar suçüstü yakalanarak gözaltına alındı. Operasyonda ele geçirilen  malzemeler muhafaza altına alınarak sahibine teslim edildi. 

 

Operasyonun devamında çete üyeleri olduğu belirlenen B.Ç., Y.K., C.G., İ.B., O.B. ve S.B.K. isimli şahıslar İstanbul’da M.K. ise Tekirdağ’da yakalanarak gözaltına alındı. 

 

Emniyette işlemleri tamamlanan 10 şüpheli sabah saatlerinde Gebze Adliyesine sevk edildi

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nakliye, Dolandırıcılarına, Suçüstü!,
Yorumlar
Haber Yazılımı