reklam
reklam
Haber
05 Eylül 2019 - Perşembe 13:59
 
Mustafa Soydabaş Tek Tek Açıkladı
Salı günü gerçekleştirilen İzmit Belediyesindeki mezhepçilik tartışmalarına değinen Mustafa Soydabaş, CHP’li meclis üyesi Devrim Bal’ı eleştirerek, “Tehlikeli mezhepçilik siyasetini yaptırmayacağız” dedi.
SİYASET Haberi
Mustafa Soydabaş Tek Tek Açıkladı

YAPTIRMAYACAĞIZ

AK Parti İzmit Belediyesi Grup Başkan Vekili Mustafa Soydabaş bugün önemli bir basın açıklaması yayınladı. Salı günü gerçekleştirilen İzmit Belediyesindeki mezhepçilik tartışmalarına değinen Mustafa Soydabaş, CHP’li meclis üyesi Devrim Bal’ı eleştirerek, “Tehlikeli mezhepçilik siyasetini yaptırmayacağız” dedi.

 

KALEM KALEM 

Öte yandan Mustafa Soydabaş, Alevi ve CHP’li oldukları iddiasıyla hizmet almadığı öne sürülen Bayraktar Köyünde AK Parti döneminde yapılan hizmetleri maliyetleriyle birlikte kalem kalem açıkladı.

 

CANLAR YANDI

İşte Mustafa Soydabaş’ın o basın açıklaması:
“ İzmit Belediyesi CHP Meclis Üyesi Devrim Bal’ın, eylül ayı meclis toplantısında Bayraktar Köyümüze 17 yıl sonra ilk kez asfalt gittiği yönündeki iddiaları ve bu iddialar üzerinden Muharrem Ayı’nın tam da başlangıcında mezhep ayrımcılığı yapmaya çalışması “gönüllerimizi” ve “canlarımızı” ziyadesiyle yakmıştır.

 

KUTUPLAŞTIRMAYI AMAÇLIYOR

Barış, huzur ve kardeşlik duyguları içinde bir arada yaşamaktan son derece mutlu olan halkımız arasına kin ve nefret tohumları ekmeye yönelik, toplumumuzu bölmeyi ve kutuplaştırmayı amaçlayan bu açıklamayı meclis salonunda olduğu gibi bir kez daha şiddetle kınıyoruz.

 

ÜÇ BEŞ ALKIŞ İÇİN

Bu açıklamalara sırf kendi meclis üyelerinden üç-beş alkış almak için izin veren, sesini çıkarmayan ve buna itiraz eden AK Partili meclis üyelerimizi hafife alıp itibarsızlaştırmaya çalışarak nefret söylemlerini adeta destekleyen İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’i de vicdanlı olmaya, herkesin belediye başkanı olduğunu unutmamaya davet ediyoruz. 
Oynadığınız oyunun çok tehlikeli ve telafisi olmayan sonuçlar doğuracağını unutmadan, herkesi yaptığı görevin sorumluluğunu taşımaya davet ediyoruz.

 

O KÜPÜR BİR BELEDİYE BÜLTENİ

Bununla birlikte Devrim Bal’ın Bayraktar Köyümüze yapılan hizmetlerle ilgili AK Parti’yi suçlayan ve 17 yıl boyunca bu bölgemizin hizmetten mahrum kaldığı yönündeki iddialarının tamamen yalan olduğunu, halkımızın bilinçli şekilde aldatılmak istendiğini bir kez daha altını çizerek belirtmek isteriz.
Devrim Bal’ın mecliste elinde salladığı ve üzerinde “Bayraktar’ın 17 yıl sonra asfalt gördüğü” haberi bulunan gazete kupürü aslında bir belediye bültenidir.

 

BELEDİYE BASIN YAYININDAN

İzmit Belediyesi Basın-Yayın Birimi tarafından 8 Temmuz 2019 tarihinde basın kuruluşlarına İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in onayıyla servis edilmiş ve İzmit Belediyesi resmi internet sitesinde de yayınlanmıştır.  Bu yolla hem değerli halkımız, hem de basın emekçilerimiz açıkça algı operasyonuyla yanıltılmıştır.
Devrim Bal’ın elinde salladığı gazete kupürleri, yine kendi elleriyle hazırladıkları dökümanların ta kendisidir.  Özetle, kendi yazdıkları oyunu yine kendileri oynamış ve halkımızı aldatmaya çalışmışlardır.

 

KALDIRIN BU BARİYERLERİ

Bu sahne bizlere birkaç gün önce İzmit Belediyesi’nin Seka Park Alanı’ndaki 30 Ağustos etkinliğinde yaşananları hatırlatmıştır. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet kendi ekibi, kendi müdürleri, kendi personeli tarafından hazırlanan alanda önce halkla protokol arasına bariyer koydurmuş, sonra sahneye çıkınca “-Kaldırın bu bariyerleri, benim bundan haberim yok” diyerek sözüm ona şov yapmıştır.  İzmit’i algı operasyonlarıyla yönetmeye çalışan Hürriyet ve ekibinin bu ne ilk, ne de son oyunu olacağı Devrim Bal’ın meclis salonundaki Bayraktar meselesinde de çok açık görülmüştür.

 

KALEM KALEM AÇIKLADI

Devrim Bal’ın Bayraktar Köyü hakkındaki beyanlarının doğruları yansıtmadığını söz verdiğimiz gibi şimdi rakam rakam açıklıyoruz.
Bayraktar Köyümüzün, AK Parti döneminde şehrimizin hiçbir köşesinden ayrı tutulmadığı, hizmetlerden mahrum bırakılmadığı bu bilgilerden de açıkça anlaşılacaktır.
Bayraktar Köyümüze, yalnızca Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz tarafından 2004-2019 yılları arasında 6 milyon 718 bin 659 TL hizmet yapılmıştır.

 

O KÖYLER

Devrim Bal’ın 17 yıl sonra ilk kez asfalt gördü dediği Bayraktar Köyümüzde, AK Parti döneminde 4 bin 320 ton asfaltlama işlemi yapılmıştır.
Bayraktar’ı çevre köyler Emirhan, Hasanoğlu, Durhasan, Uzunbey, Biberoğlu, Dağköy ve Kozluca’ya bağlayan 15 km stabilize grup yol yapım işi yine AK Parti döneminde tamamlanmıştır. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından ayrıca 15 bin 210 m2 parke, 4 bin 150 metre tül bordür işi yapılmıştır.

 

166 ÜRETİCİYE

Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı tarafından ise Köy Parkı, mezarlık tel çit işi, bitki-fidan ekimi, kameriye, bank, piknik masası, oyun grubu tamir, bakım ve değişimi olmak üzere talep ve ihtiyaca göre birçok iş yapılmıştır. 
Bunlarla beraber Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından 166 üreticiye çiftçi hibe desteği sağlanmış, yine çiftçilerimizin malzeme ve inşaat yardım talepleri karşılanmıştır. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in 6 ayda yaptığı ve bugün havasını atmak için çok tehlikeli oyunlara giriştiği tek iş ise Bayraktar Köyü’nde 1 km’den bile daha az asfaltlama işidir.

 

ÇAĞRIDA BULUNUYORUZ

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e bir kez daha çağrıda bulunuyoruz. 
Geçmişte ağza alınmayacak silkaflı sosyal medya paylaşımlarınız bugün karşınıza çıktığı gibi, yarın da bugün kullandığınız yalan ve iftiralar mutlaka karşınıza çıkacaktır.  Bu nedenle bir kez daha belirtiyoruz ki, ya göründüğünüz gibi olun, ya da olduğunuz gibi görünün. 
Saldırganlığı, kini, öfkeyi, nefreti bir kenara bırakarak; sevgiyi, hoşgörüyü hayatınıza kılavuz edinin.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mustafa, Soydabaş, Tek, Tek, Açıkladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı