reklam
reklam
reklam
Haber
27 Temmuz 2019 - Cumartesi 10:31
 
Mustafa Şentop'tan Erken Seçim Açıklaması
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, erken seçim ihtimaline ilişkin bir soru üzerine "Siyaseten de hukuken de seçim kararı ihtimalini sıfır görüyorum" dedi.
SİYASET Haberi
Mustafa Şentop'tan Erken Seçim Açıklaması

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, 27. Yasama yılı 2. Dönemi değerlendirmek üzere gazete, televizyon ve ajansların temsilcileri ve muhabirleri ile bir araya geldi. Şentop, Meclis çalışmalarını değerlendirerek Meclis’te bir konuyla ilgili çok sayıda soru önergesinin verilebildiğini ifade etti. Şentop, araştırma önergesi kabul edildiğinde konuyla ilgili önergelerin hepsinin kabul edildiğini söyledi.

 

Meclis Başkanı Şentop, erken seçim ihtimaline ilişkin sorulan soruya, "Siyaseten de hukuken de seçim kararı ihtimalini sıfır görüyorum" cevabını verdi. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde düzenleme iddiaları için konuşan Şentop, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili anayasal düzlemde sorun teşkil eden bir hususun olmadığı kanaatindeyim ama bunun dışında alt mevzuatta gerek kanunla gerek Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle yapılabilecek değişiklikler her zaman olabilir" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mustafa, Şentop'tan, Erken, Seçim, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı