reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
27 Mart 2020 - Cuma 12:24
 
Mustafa Kocaman Yardıma Koştu
Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman, İzmit Yeşilovada çalıştığı işyerinde ki doğalgaz sızıntısından kaynaklı yangında elleri ve yüzü yanan Kartepe Emekevlerde ikamet eden İsa Kara’ya sahip çıktı.
GÜNDEM Haberi
Mustafa Kocaman Yardıma Koştu

Kartepe Belediyesi Başkanı Av. Mustafa Kocaman iş kazası nedeniyle ağır yaralanan Kartepeli İsa Kara’ya sahip çıktı. Haberi alır almaz hemen İsa Kara ile iletişime geçen Başkan Kocaman, Kara ile görüntülü konuştu ardından İsa Kara’nın çalışabilir duruma gelinceye kadar kendisi ve ailesinin temel ihtiyaçları karşılamak üzere Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne talimat verdi.

 

GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞTÜ

Kartepe Emekevler’de ikamet eden İsa Kara geçtiğimiz günlerde iş kazası nedeniyle ağır yaralandı. Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman olaydan haberdar olur olmaz, hemen İsa Kara ile iletişime geçti. Dışarıda olan biri olarak İsa Kara ve ailesini riske atmamak için Kara ile görüntülü görüştü. Geçmiş olsun dileklerini iletip, acil ve düzenli ihtiyaçlarının neler olabileceğini sordu. Eşzamanlı olarak Alo Evlat Ekibi de İsa Kara'nın evine öncelikli olarak gıda, erzak yardımında bulundu ve diğer ihtiyaçların eksiklerin tespitini yaptılar. Sosyal yardım işleri müdürlüğü başkanın talimatıyla İsa Kara çalışabilir duruma gelinceye kadar kendisi ve ailesinin temel ihtiyaçları karşılayacak.

 

KARA’YA NE OLMUŞTU?

Olay 13 Mart tarihinde Kocaeli’nin İzmit İlçesi Yeşilova Mahallesi’nde yaşandı. Pide ve lahmacun fırınında çalışan evli ve 4 çocuk babası İsa Kara (39) her zamanki gibi sabah işyerine gitti. İsa Kara ocağı yakmak için çakmağı ateşleyince büyük bir gürültüyle patlama meydana geldi. Yüzü tanınmaz hale gelen Kara, Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedavisinin ardından taburcu edilen İsa Kara, sigortasız çalıştırıldığını öne sürerek işyeri sahibi hakkında suç duyurusunda bulundu. Üzerine su dökerek alevleri söndürdüğü belirten İsa Kara, “Fırın tarafına geçtim ve fırının kapağını açtım. Ucunda ispirto olan uzun teli çakmakla yakmamla birlikte alev topunun ortasında kaldım. Alevler devam ederken yangın söndürme tüpü aradım. Üstümdeki iş elbisesi naylon olduğu için onlar da yandı. Kendi üstüme biraz su döktüm ve kendimi yere attım” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mustafa, Kocaman, Yardıma, Koştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı