reklam
reklam
Haber
26 Kasım 2019 - Salı 07:18
 
Müjde! Yeni Yılda Poşetlerde Fiyat Artışı Olmayacak
Yeni yılda tüketiciye satılan 25 kuruşluk plastik poşette fiyat artışı olmayacak.
GÜNDEM Haberi
Müjde! Yeni Yılda Poşetlerde Fiyat Artışı Olmayacak

Türkiye, 1 Ocak 2019 itibarıyla ‘ücretli plastik poşet’ uygulamasına geçmiş ve plastik poşetler tüketiciye 25 kuruştan satılmaya başlanmıştı. Bu uygulama bir yandan eleştiri alırken bir yandan da çevrenin temiz tutulması yönünde büyük katkı sağlayacağı için desteklenmişti. Belirlenen kanuna göre her yıl plastik poşet fiyatlarının ücreti tabanı 25 kuruştan az olmamak şartıyla yeniden güncellenecek.

 

ÜCRET ARTIŞI YOK


Bu kapsamda plastik sektörü temsilcileri, geçtiğimiz günlerde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’yla birlikte poşet fiyatlarının yeniden belirlenmesine yönelik bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıdan çıkan sonuca göre, tüketiciye 2020 yılında yansıyacak ücret artışı yok.

 

Yapılan açıklamaya göre; 

 

“Zaten zor durumda olan plastik poşet üretim sektörümüzün ve tüketicilerin daha fazla olumsuz etkilenmemesi adına poşet ücretinin kesinlikle artırılmaması için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. 2020 yılı poşet fiyatlarının artmaması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın fiyat belirleme komisyonu toplantısına TOBB Meclisi, PAGEV Poşet Sanayicileri Komitesi olarak katıldık. Perakendeciler, tüketiciler ve üreticiler açısından olayın tüm boyutlarını değerlendirdik. Komisyonda fiyatın artırılmaması yönünde karar aldık.” denildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Müjde!, Yeni, Yılda, Poşetlerde, Fiyat, Artışı, Olmayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı