reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
25 Haziran 2019 - Salı 11:16
 
Mühür Büyükşehir'e Geçti
Yerel seçimlerin ardından Kocaeli’nin 12 belediyesinde başkan değişti. Başkanlar değişince doğal olarak kadrolar da değişti. İşte değişen kadrolardan ikisi.
GÜNDEM Haberi
Mühür Büyükşehir'e Geçti

BAŞİSKELE’DEN

Geçen dönem Hüseyin Ayaz’ın en yakınındaki birkaç isimden biriydi. Kadrosu Büyükşehir Belediyesinde bulunan ancak “görevlendirme” adı altında Başiskele Belediyesinde görev yapan Fahri Uslu daha çok “danışman” sıfatını kullanıyordu. Başkan Ayaz’ın belirlediği özel işleri yürütüyordu.

 

UZUN BİR TATİL

Seçim dönemlerinde Hüseyin Ayaz’ın da desteğiyle SKM başkanlığı görevlerine getirilen Uslu, AK Parti’nin Yasin Özlü’yü aday göstermesiyle birlikte geri plana çekildi. Yerel seçimlerden sonra ise uzun süre tatile çıktı, yıllık izin kullandı. İzin dönüşü ise Başiskele Belediyesi değil kadrosunun bulunduğu Büyükşehir Belediyesinde göreve başladı.

 

SİVİL TOPLUM

Fahri Uslu, Hüseyin Ayaz döneminde Başiskele Belediyesinde başkan danışmanıydı. Ancak Büyükşehir Belediyesinde kendisine herhangi bir yöneticilik görevi verilmedi. Uslu’nun Sivil Toplum Müdürlüğünde görevlendirildiği ifade ediliyor.

 

KARTEPE’DEN

İlçe belediyelerinden Büyükşehir’e geçen eski dönem isimlerinden biri de Harun Yılman. Hüseyin Üzülmez’in İzmit Belediye Başkan Yardımcılığı döneminde şoförlüğünü yürüten Yılman, Üzülmez Kartepe Belediye Başkanı olunca o da Kartepe’ye geçti.

 

ÖZEL KALEMDEN

Hüseyin Üzülmez bir süre sonra onu özel kalem müdürlüğü kadrosu üzerinden memur yaptı. Uzun süre özel kalem müdürlüğünü yürüttü. Ancak Üzülmez yerel seçimlerde aday gösterilmeyince, o da seçimlerin ardından bir süre tatile çıktı. Dönüşünde ise yatay geçişle Büyükşehir Belediyesine geçti.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mühür, Büyükşehir'e, Geçti,
Yorumlar
Haber Yazılımı