reklam
reklam
reklam
Haber
16 Ekim 2019 - Çarşamba 17:11
 
Muhtar İbrahim Efe İçin Belediye Önündeler
Kocaeli Muhtarlar Derneği Başkanı ve Tavşantepe Muhtarı İbrahim Efe'nin İzmit Belediyesi'nden atılmasının ardından belediye önündeki eylem yapan Tavşantepeliler'e Hak İş yelekli sendika üyeleride destek veriyor
GÜNDEM Haberi
Muhtar İbrahim Efe İçin Belediye Önündeler

Kocaeli Muhtarlar Derneği Başkanı ve Tavşantepe Muhtarı İbrahim Efe'nin İzmit Belediyesi'nden atılmasının ardından belediye önündeki eylem yapan Tavşantepeliler'e Hak İş yelekli sendika üyeleride destek veriyor

İzmit Belediyesi, Tavşantepe Muhtarı için önce disiplin kurulunu toplamış disiplinde  2 üye atılması yönünde oy kullanırken 2 üyede atılmaması yönünde tavır sergilemiş ve karar Başkan  Hürriyet'e kalmıştı. Almanya'ya giden Hürriyet'in yerine İzmit Belediye Başkanı Vekili Hakan Tanta, Efe'nin işine son verildiğini açıklamıştı. 

Geçtiğimiz akşam muhtarlığa yürüyen Tavşantepeliler bugün de sendika üyeleriyle birlikte İzmit Belediyesi önünde eylem yapıldı.

Tavşantepe Mahalle Muhtarı İbrahim Efe İzmit Belediyesi'nin önüne alkışlar ve tezahüratlar eşliğinde geldi. Eylemde ilk konuşmayı Hizmet İş Şube Başkanı İdris Ersoy yaptı. Ersoy, " İkna odalarında işçilerimiz psikolojik baskılarla karşı karşıya kalmıştır. İşiniz ve aşınızla uğraşmayacağız denilmesine rağmen işçinin en çok aşı ve işiyle oynanmıştır. İzmit Belediyesi kamuoyunda algı oluşturmak için çalışıyor. İzmit Belediyesinde ne bir bankamatikçi ne de çalışmayan işçi vardır. İzmit Belediyesi bankamatikçi görmek istiyorsa amir olduğu söylenen ve işçilere baskı yapmaktan başka hiçbir iş yapmayan insanlara baksınlar." dedi. 

İşten atılan Tavşantepe Muhtarı İbrahim Efe şu ifadelere yer verdi " Şahsıma hunharca saldırı yapıldı. Mesele benim işsiz kalma meselem değildir. Bizim meselemiz haysiyetimiz ve onurumuzdur. Ben bu onuru bakkaldan almadım. 43 yılın 35 yılında resmi ya da gayrıresmi olarak bu milletin ve kentin hizmetinde oldum.Bir günlük gazete haberleriyle onuruma saldırdılar. Sayın başkan da bir anne, benim de bir ailem var. Başkan Hanım eğer bir yanlış olduğunu söylese düzeltirdik. Başkan Hanım gidiyordu vekilken işsiz kalan işçiler ziyaret ediyordu. Şimdi aynı uygulamaları kendi yapıyor.Geçmiş dönemden de bu dönemden de tarafına sunulan işi yerine getirmemiş isem bir tane amir çıksın söylesin. İşte benim amirim burada. Erdal Kahveci. Bir amir çıksın ve desin ki, " Verdiğimiz işi muhtarım dedin ve yapmadın" ben çıkıp kendim istifa edeceğim.

Ben alın terinin ne demek olduğunu çok iyi biliyorum. Eğer biri desin işini yapmadın ben kendim giderim.Mesele iş değil. Rızkı veren Hüda'dır biz kula minnet eylemeyiz. Geçmiş dönemde çalışma sistemim 24 saat esasına göreydi. Yeni gelen müdürümüzü bana görev tanımı yaptığından itibaren görevimi layıkıyla yerine getirdim. Yapmış olduğumuz bir muhtarlar toplantısında sorunları dahi dile getiremediğimiz biz yapıyla karşı karşıya olduğumuzu gördük. 

Bu öyle iki yüzlü bir süreç ki; şimdi aldığımız maaşı yetim hakkı olarak lanse edenler muhtarın sözü emirdir diyerek göreve geldiler. Ben hiçbir zaman çalışmam demedim. Görev verin yapacağım dedim. Ama Başkan Hanım hırslarına yenik düştü. Ne müdürlerime ne de amirlerime veda etmiyorum. Çünkü şunu herkes bilsin. Bir gün geri döneceğiz." 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Muhtar, İbrahim, Efe, İçin, Belediye, Önündeler,
Yorumlar
Haber Yazılımı