ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
29 Temmuz 2021 - Perşembe 10:13
 
MHP İl Başkanı Yunus Emre Kurt oldu
9 yıldır sürdürdüğü MHP İl Başkanlığı görevinden alınan Aydın Ünlü’nün yerine Kocaeli Ülkü Ocakları Başkanı Avukat Yunus Emre Kurt atandı. Bu sabah genel merkeze davet edilen Kurt, genel başkan yardımcısı Semih Yalçın ile bir görüşme yaptı. Görüşmenin ardından Kurt’un dosyası Genel Başkan Bahçeli’nin imzasına sunuldu. Bahçeli, Kurt’un il başkanlığını resmen onayladı. Kurt, bugün saat 14.00'te il başkanlığı koltuğuna oturacak.
GÜNDEM Haberi
MHP İl Başkanı Yunus Emre Kurt oldu

Aydın Ünlü’nün görevden alınması sonrası yeni il başkanının kim olacağı merak ediliyordu. İlimize gelen genel merkez yöneticilerinin teşkilat tabanında yaptıkları görüşmeden sonra Ülkü Ocakları Başkanı Yunus Emre Kurt’un adı genel merkeze rapor edildi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Kurt’u bu sabah Ankara’ya çağırdı. Yalçın, Kurt ile uzun bir görüşme yaptı ve Kurt’un il başkanlığının onayı için dosyasını Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye gönderdi. Bahçeli, Kurt’un Kocaeli İl Başkanlığı'nı resmen onayladı. Kurt, bugün saat 14.00'te il başkanlığı koltuğuna oturacak.

 

İLÇELER GÖREVDEN ALINACAK MI?

 

Kocaeli Barosu’nda serbest avukatlık yapan Yunus Emre Kurt, kendisi gibi avukat olan ağabeyi MHP İzmit ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Özhan Kurt ile aynı ofisi paylaşıyor. MHP İl Başkanlığı kesinleşen Kurt’un mevcut ilçe başkanlarıyla birlikte çalışıp çalışamayacağı henüz kesinlik kazanmadı. Kurt, ya tüm ilçe başkanlarını görevden alıp yeni atamalar yaparak yeni bir kadro kuracak, ya da Aydın Ünlü’nün ekibinden olan ilçe başkanlarıyla yola devam kararı alacak.

 

KURT’TAN İLK AÇIKLAMA

 

MHP Kocaeli İl Başkanlığı'na atanan Yunus Emre Kurt, ataması kesinleştikten sonra ilk açıklamasını sosyal medya hesabından yaptı. Kurt “Liderimiz, MHP Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin takdir ve tensipleriyle, Genel Başkan Yardımcımız E. Semih Yalçın’ın bildirimiyle Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli İl Başkanı olarak atanmış bulunmaktayım. İstisnasız tüm ülküdaşlarımızı birliğe, kardeşliğe davet ediyorum. Cenab-ı Mevla’nın nasip ettiği her imkân ve takdir ettiği her makâmın; bir imtihan, Allah rızası için millete hizmet etmeye vesile olduğunun bilincindeyim. Gönüller Yapmaya Geldim...” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP, İl, Başkanı, Yunus, Emre, Kurt, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı