reklam
reklam
reklam
Haber
25 Şubat 2019 - Pazartesi 17:16
 
Memur-Sen Sisi Zulmüne Sessiz Kalmadı
Memur Sen Konfederasyonu tarafından Mısır’daki idamlara karşı 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması gerçekleştirildi.
GÜNDEM Haberi
Memur-Sen Sisi Zulmüne Sessiz Kalmadı

Memur Sen İl Temsilcisi Şahin Yaşlık ‘ın Eğitim Bir Sendikasının binasında yaptığı basın açıklamasına Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği Başkanı Sabahattin Yamak, İnsani Yardım Derneği Kocaeli Şube Başkanı İsmail Yeşildal, Memur Sen’e bağlı sendikaların temsilcileri katılım gösterdi.

Basın açıklamasında konuşan Yaşlık “Firavunlaşan Sisi cuntasının idamlarını durdurmak için insanlık ayağa kalkmalıdır.Emperyalist dünyanın ve işbirlikçi bazı Arap ülkelerinin desteğini alan Sisi, dünyanın kör vicdanından ve ümmetin sessizliğinden güç alarak gittikçe daha da Firavunlaşmakta, Firavun’un Hz. Musa’nın kavmine yaptıklarının bir benzerini binlerce yıl sonra Mısır’da masum Müslüman kitlelere yapmaktadır” dedi.

Yaşlık, “Darbeci Sisi hükümeti bugüne kadar göstermelik yargılamalarla idama mahkûm ettiği 165 masum kardeşimizi idam etti. Mısır zindanlarında her an idam edilmeyi bekleyen 600 kişi var. Üstelik ağır işkenceler eşliğinde ve de çelik kafesler içinde savunma hakkı verilmeksizin yapılan yargılamalar devam ediyor ve kurulan yargı tiyatrosunda yeni idam kararları veriliyor. İdam kararlarını tüm dünyanın gözleri önünde sessiz sedasız uygulayan Sisi cuntası bu kadar ölümlere rağmen kana doymuyor” diye konuştu.

Şahin Yaşlık sözlerini, “Dayanışma ruhuyla hareket etmekten ve dayanışma çağrılarımızı bıkmadan usanmadan sürdürmekten vazgeçmeyeceğiz. Bu vesileyle Memur-Sen olarak, Mısır’daki idamların durması için bütün onurlu kesimlerin insanlık ortak paydasında, hak ve adaletten yana birleşmeleri ve güçlü bir itirazda bulunmaları çağrımızı yineliyoruz. İslam İşbirliği Teşkilatına acil toplanma çağrısı yapıyoruz. Cuntacı Sisi ve destekçilerini kınıyor ve lanetliyoruz. Mısır’da idam edilen gençlerimizin şehadetleri vesilesiyle kendilerine rahmet, ailelerine ve bütün İslam ümmetine başsağlığı diliyor, Mısır zindanlarındaki masum ve mazlum kardeşlerimizle dayanışma irademizi bir kez daha ifade ediyoruz” ifadeleriyle sonlandırdı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Memur-Sen, Sisi, Zulmüne, Sessiz, Kalmadı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı