reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
26 Ağustos 2019 - Pazartesi 13:43
 
Memur Sen: 'Paylaşımda Adalet İstiyoruz'
Memur Sen İl Temsilcisi Yaşlık, TİS süreciyle ilgili olarak gerçekleştirilen açıklamada “Biz ailelerimizle birlikte 20 milyonluk bir kitleyiz. Tekliferimizde haklıyız, tavrımızda hakka niyetliyiz. Biz refahtan pay, paylaşımda adalet istiyoruz” dedi
GÜNDEM Haberi
Memur Sen: 'Paylaşımda Adalet İstiyoruz'

Memur Sen İl Temsilleri tarafından 5. dönem toplu iş sözleşmesi görüşmeleriyle alakalı olarak “Emeğe Saygı, Adalete Davet” çağrısıyla Sabri Yalım Parkı’nda basın açıklaması gerçekleştirildi. Basın açıklamasına Memur Sen İl Temsilcisi Şahin Yaşlık’ın yanı sıra Memur Sen’e bağlı sendikaların temsilcileri katıldı.

 

“HALA GEÇ DEĞİL” 

 

Memur Sen İl Temsilcisi Şahin Yaşlık basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Uyuşmazlıkla sonuçlanarak Kamu Görevlileri Hakem Kuruluna giden 5. Dönem Toplu Sözleşmede, kamu görevlilerinin haklı beklentilerini dile getirmek ve kazanımları arttırmak için bugün 81 ilde “Emeğe Saygı, Adalete Davet” temasıyla sahadayız. Memur-Sen’in teklierinin tümü makul olmasına karşın maalesef kamu işvereni makbul teklierle gelmediğinden süreç uyuşmazlıkla sonuçlanmış ve Kamu Görevlileri Hakem Kuruluna gitmiştir. Memnuniyet üretmek için hala geç olmadığını, artık bu sorumluluğun Hakem Kurulunda olduğunu hatırlatıyoruz.

 

TÜRKİYE BU BİLİNCE SAHİP 

 

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçildikten sonra yapılan bu ilk Toplu Sözleşme görüşmeleri uyuşmazlıkla sonuçlanarak her ne kadar Hakem Kurulu'na gitmiş olsa bile, Hakem Kurulu'nun bu ülkenin bütçesi ve cüssesiyle ve de kamu görevlilerinin beklentileriyle uyumlu bir hüküm ortaya koyacağına inanıyoruz. Çünkü Memur-Sen olarak biliyor ve diyoruz ki Türkiye; varlığının ve güvenliğinin teminatı olan kamu görevlilerinin maaş, ücret ve alım gücünü yükseltecek ekonomik güce, siyasi özgüvene, politik perspektif ve bilince fazlasıyla sahiptir” 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Memur, Sen:, 'Paylaşımda, Adalet, İstiyoruz',
Yorumlar
Haber Yazılımı