reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
31 Temmuz 2019 - Çarşamba 14:08
 
Melahat Sarı Yazdı "Genç Başkan Medyanın Gözdesi Oldu!"
Melahat Sarı'nın kaleminden...
GÜNDEM Haberi
Melahat Sarı Yazdı

GENÇ BAŞKAN MEDYANIN GÖZDESİ OLDU!

 

Kocaeli  zor  şehirdir.Bu kentte siyaset yapmak göründüğü gibi kolay değil.

 

Daha öncede söylemiştim '' davulun sesi uzaktan hoş gelir'' diye.

 

Kocaeli Medyası Görsel , yazılı , internet medyası ile çok renkli , geniş bir yelpazeye sahip, kendini geliştirmiş , tecrübeli kadroları olan çok sayıda basın kuruluşu mevcut Kocaeli de.

 

Türkiye'de yerel medya'nın en etkin ve profosyonel yapıldığı ilk üç şehirden biri Kocaeli. Kocaeli , Bursa ve Konya yerel medya anlamında Türkiye'de en başta olan şehirler.

 

Nasıl ki ulusal medyada pozitif başlıklarla gündem olan siyasetçi yükselir , negatif başlıklarla gündeme gelen siyasetçiler çakılır ise Kocaeli'de de aynı etkiyi yaratır Kocaeli medyası.

 

Tabi ki bu durumda en büyük pay sahibi  Kocaeli'li okuyucu ve izleyiciler.Kentte olup biteni merak eden sürekli takip eden ciddi bir kitle var.

 

Dört aylık geçirdiğimiz süreçte Yedi yıldızlı ilçemizin genç başkanı medya konusunda ipi göğüsleyecek gibi duruyor.

 

Yedi yıldızlı ilçemizin yıldızı artacak ve 8. yıldız ile taçlanacak gibi görünüyor.8. yıldızı genç başkanın en medyatik başkan olması özelliği ile alacak gibi duruyor.

 

Bir başkanın medyada pozitif manşetlerle gündeme gelmesi başkanın siyasi hayatına olumlu yansılamarı olur ne var ki bizim genç başkan sürekli olumsuz haberlerle gündeme geliyor.

 

Ulusal basında da Belediye başkanlarının, belediye şirketlerinde yönetici olması ve kendilerine ekstra maaş bağlamalarının gündeme geldiği bir dönem içerisindeyiz. En son İzmir'li belediye başkanının oğluna verdiği yetkiler ve maaş bu konunun gündemde tepeye oturmasına neden oldu.

 

Bizim genç başkan geldiği günden bu yana ekonomik sıkıntılardan, belediyenin borçlarından yakınıp duruyor. Hatta belediye'nin geçmiş dönem borçlarını 10 olarak ödeme yapacağını , yeni yapılan işlerin ödemelerini 100 olarak yapacağın dair söylemde bulunuyormuş.Genç başkanımıza belediyenin bir kamu kurumu olduğunu , özel şirket olmadığını hatırlatmak gerekiyor sanırım.

 

Bu kadar borçtan yakınırken, ekonomik sıkıntılardan sızlanırken, yapacağını yapmaktan da geri durmuyor bizim genç başkan.

 

Daha önce Bügün Kocaeli Gazetesi Ahmet akçaalan'ın gündeme getirdiği Belediye şirketlerine yönetici olarak ekstra maaş bağlandığı haberi, bugün de Kocaeli Barış Gazetesinden Sebahattin Aydın kaleme aldı ve genç başkanın belediye şirketine kendini yönetici yaparak ekstra   maaş aldığını gazetenin gündemine taşıdı.

 

BAŞKENT A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı olan Mehmet Yasin Özlü'nün(Belediye Başkanı) 5000 TL maaş alacağını haberleştirdi.

 

Bahsettiğim gibi Kocaeli'nin parlayan yıldızı yedi yıldızlı kenti Başiskele yakında 8. yıldızı medyatik başkan sıfatı ile tamamlayacak gibi görünüyor.

 

 

Kaynak: Editör: Burak TURAN
Etiketler: Melahat, Sarı, Yazdı, "Genç, Başkan, Medyanın, Gözdesi, Oldu!",
Yorumlar
Haber Yazılımı