reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
06 Ağustos 2019 - Salı 15:53
 
Melahat Sarı Yazdı "Alın Fabrikalarınızı Başınıza Çalın!"
Melahat Sarı'nın Kaleminden...
- Haberi
Melahat Sarı Yazdı

Tüpraş'la gündeme gelen İlimizde ki fabrikaların  genel  müdürlüklerinin  yeri  konusu, kentin bir numaralı manşeti oldu.

 

Sanayi Odasından, Ticaret Odası'na , vekillerden , belediye başkanlarına , kentin STK'larından ard arda çok sert açıklamalar geliyor.

 

Medya gündeminden düşürmüyor, her gazetede Tüpraş'la ilgili ayrı bir manşet, ayrı bir konu gündeme geliyor.

 

Geçtiğimiz gün Kocaeli Tv'yi ziyarete gelen CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar'la da bu konuyu konuştuk.

 

Burda Otluyorlar, İstanbul'da Yumurluyorlar!!

 

Benim çok kullandığım bir cümledir bu.

 

Özelliklede Kocaeli'de ki Fabrika sahipleri ile Genel Müdürleri ile görüşmelerimde.İlk duyunca biraz şaşısıyorlar ama olsun doğru bildiğim sözümü kimseden esirgeyecek değilim!

 

Röportaj veren vekilimiz bir az önce konuşmamda söylediğim bu cümleyi kullanınca biz de manşet başlığı  olarak '' Burda Otluyorlar, İstanbul'da Yumurluyorlar'' bu manşetini kullandık.

 

Kocaeli'de ki fabrikaları özetleyen , bu konuda tam tespit yapan bir cümle bu.Bütün eziyetini , külfetini Kocaeli halkı, Kocaeli'nin yeşili , denizi çekecek ama nimetlerine sıra gelince İstanbul faydalanacak.

 

Yok öyle yağma!

 

Sanayici için Kocaeli demek,  en kolay lojistik imkanlar demek , Kocaeli demek  en ulaşılabilir yan sanayi imkanları demek, Kocaeli demek nitelikli beyaz yakalı, mavi yakalı insan kaynağı demek.

 

Madem Genel Müdürlüğü'nü İstanbul'a götürüyosun al fabrikayı da götür kardeşim!

 

Ak Parti Kocaeli Milletvekilimiz İlyas Şeker çok güzel bir tweet attı.

 

Tweet'i şu şekilde ; 99 Depreminde Tüpraş yangını nedeniyle Kocaeli halkı enkaz altındaki yakınlarını bırakarak dağlara kaçtı.

 

Çok yerinde bir hatırlatma bu , yanı başınızda devasa bir fabrika tam körfezin ortasında , hem denizi kullanmaktan alı koyacak sizi, giren çıkan kamyonların gürültüsünü ,tozunu yutacaksın, Allah Korusun bir yangın , patlama olsa canından olacaksın, ama nimetlerinden faydalamayacaksın.

 

Yok öyle yağma...

 

Her şerde bir hayır vardır!

 

Bu gündemle yalnızca Tüpraş değil , Pirelli'si , Goodyear'ı , Brisa'sı , Hyundai'ı , kordsa'sı gibi pek çok büyük fabrikanın genel müdürlüklerinin bir an önce Kocaeli'ye taşınması gerekir.

 

Bu fabrikaların külfetini çeken Kocaeli'nin, nimetlerinden de faydalanması lazım.

 

Bu vesile ile kentin vekilleri ,belediye başkanları , medyası, stk'ları, kamuoyu ile hep birlikte bu konuyu meclise taşıyıp sanayi kuruluşlarının kurulu oldukları illerde vergi ödemelerini sağlamamız gerekir!

 

Beğenmeyen alsın fabrikasınıda gitsin kardeşim!.Bizde denizimizle, doğamızla başbaşa kalalım!

 

 

Kaynak: Editör: Burak TURAN
Etiketler: Melahat, Sarı, Yazdı, "Alın, Fabrikalarınızı, Başınıza, Çalın!",
Yorumlar
Haber Yazılımı