reklam
reklam
reklam
Haber
18 Kasım 2019 - Pazartesi 12:16
 
Mehmet Ellibeş Tahsin Tarhan'a Sert Çıktı
AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan'ın golf arabası açıklamasına sert çıktı.
SİYASET Haberi
Mehmet Ellibeş Tahsin Tarhan'a Sert Çıktı

CHP Milletvekili Tahsin Tahan bugün düzenlediği basın toplantısında, “Ben bakanlık yetkilileriyle görüştüm. Metro projesi henüz bakanlığa devredilmediğnii söylediler. Sadece bu konu konuşulmuş ama daha devredilmemiş” ifadelerini kullanmıştı. İl Başkanı Ellibeş’ten Tarhan’ın bu sözlerine sert tepki gösterdi.

İl Başkanı Mehmet Ellibeş  Mehmet Ellibeş Tahsin Tarhan’ın söylediği cümlelere saddce üzülüyorum. Kendisi bu duruma sevinmiş mi üzülmüş mü? Arkadşalar metro sözünü Cumhurbaşkanımız verdi ve gerekli talimat verildi. Resmi Gazetede bu devir yayınlandı. Yahu Tahsin Tarhan’ın bunları söylerken hiç mi yüzü kızarmadı?

Metro projesi Tahir beyin büyük bir başarıdır. Cumhurbaşkanımızın Kocaeli’ye 5 Milyar TL’lik bir hediyesidir. Ha metro projesi tamamlandıktan sonra kim işletir, bakanlık mı yoksa belediyemiz mi bilemem. Ama bu yatırım Kocaeli’yle bakanlığımızca yapılacaktır” açıklamasında bulundu.

İTİBARSIZLAŞTIRMAYA ÇALIŞIYOR

Tahsin Tarhan’a ‘golf aracı’yla ilgili de cevaplar veren Mehmet Ellibeş, “Golf aracı olarak ihaleye çıkılması çok da yerinde bir şeydir. Çünkü aracın ismi ne? Yüzlerce elektrikli araç var. Siyasetçiler konuşmalarına dikkat etmeli. Çünkü infiale yol açabiliyorlar. Tahsin Tarhan 270 bin liraya bir tane golf aracı alınmış gibi bu işi lanse etti. Bu çok büyük bir hata. Siyasetçilerin sorumluluğu var. Bir algı çalışması var. Tamamen belediyemizi ve Tahir Büyükakın başkanımızı itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mehmet, Ellibeş, Tahsin, Tarhan'a, Sert, Çıktı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı