reklam
reklam
reklam
Haber
14 Ekim 2019 - Pazartesi 17:47
 
Meclis Başkanlarından Ortak Açıklama
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclis Grup Başkanları Barış Pınarı Harekatı hakkında ortak açıklamada bulundu.
GÜNDEM Haberi
Meclis Başkanlarından Ortak Açıklama

Ak Parti Grup Başkanı Yaşar Çakmak, CHP Grup Başkanı Engin Taşdemir, İYİ Parti Fevzi Canbaz, Saadet Partisi Grup Sözcüsü Mustafa Gürsoy ve MHP Ozhan Kurt, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi eski Meclis Salonu’nda ortak basin açıklaması yaparak, birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.

Yapılan açıklamada, “ Kırk yıldan bu yana karanlık bir İdeolojiyle onbinlcrcc vatandaşımızın hayatına kast cdcn Güneydoğu Anadolu Biilgcmİz başta olmak üzerc ülkemizin gelişmesini ve kalkınmasını engelleyen; bebek, çocuk, kadın dinlemeden İnsanlarımızı katleden PKK terör örgütü, yok edilmesi gereken bir cinayet şebekesidir,

Devletimiz, güvenlik kuvvetleriyle bölücü terör Örgütü PKK'ya karşı yıllardan beri büyük bir mücadele vermektedir. Devletimizin yalnızca terör örgütünc karşı değil, uluslararası destekçilerine karşı da verdiği büyük mücadele sınırlarımız İçinde olduğu kadar sınırlarımız dışında da yürütülmektedir.

Teröre karşı milletçe verdiğimiz bu mücadelenin bir diğer ayağını da Barış Pınarı Harekâtl oluşturmaktadır...

DAEŞ, PKK, PYD, *'PC, AYNIDIR...

Suriye'de sekiz yıldır sürmekte olan İç savaşta tarihin gördüğü en büyük İnsanlık dramlardan biri yaşanmaktadır. Bu savaşta milyonlarca İnsan yurtlarından olmuştur. Binlerce İnsan barbarca katledilmiştir. İç savaşla birlikte doğan otorite boşluğunda terör örgütleri geniş bir alan bulmuştur.

Suriye topraklarının Önemli bir bölümü DAE.Ş/PYD/YPG gibi terör Örgütlerinin eline geçmiştir. PKK'nın Suriye'deki yapılanması olan PYIYYPG, Kuzey Suriye'de geniş bir alanı kontrol etme İmkânı bulmuştur. Bu alan üzerinden ülkemizc saldırılar düzenlenmektedir.

Terör örgütüne sağlanan binlerce tır silah ve yoğun dış destekle bir terör koridoru yaratılmaya çalışılmaktadır.

Bu terör Örgütleri Suriye'de yaşanan İç savaşla birlikte ortaya çıkan İstikrarsızlıktan faydalanarak kontrol ve otorite İmkânı bulmuşlardır.

Otoritelerini yüzbinlerce İnsanı Öldürerek ve milyonlarca insanı yerlerinden ederek sağlayan, en uzun kara sınırımızı sürekli olarak tehdit eden terör örgütleri isimlendirilme, görünüş ve üniformaları açılarından farklılaşsalarda özlerinde aynıdırlar. Birbirinin İkiz kardeşidirler.

Etnik temizlik uygulayan, demografik yapıyı kendi ideolojileri çerçevesinde değiştiren bu zalim örgütlere karşı milli güvenliğimizi sağlamak için uluslararası antlaşmalardan aldığımız yetkiyle Suriye Milli Ordusu ile birlikte Barış Pınarı Harekatı düzenlenmiştir.

Bu operasyonun amacı bölgemizi teröristlerden temizlemek ve yurtlanndan edilmiş Suriyelileri ülkelerine geri göndermektir. ölgemizin istikrar, barış ve refahına karşı en büyük tehdit olan DAEŞ=PKK=PYD=YPG terör örgütlerinin bu yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak, yurtlarını zulüm, sürgün, baskı ve katliamla yitirmiş yüzbinlerce Suriyeli'nin vatanlarına dönüşlerini sağlamak için düzenlenen Barış Pınarı Operasyonu'nu Belediye Meclisleri olarak destekliyor, ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz. Belediye Meclislerimiz, kahraman Mehmetçiklerimizin yanındadır.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Meclis, Başkanlarından, Ortak, Açıklama, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı