reklam
reklam
reklam
Haber
14 Ocak 2020 - Salı 10:30
 
'Mahrem İmamlarla İrtibatlı FETÖ'cüleri Ortaya Çıkardık'
Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, gerçekleştirdiği basın toplantısında, Kocaeli Adliyesinde mahrem imamlarla irtibatı olan çok sayıda kişinin belirlendiğini söyledi.
ASAYİŞ Haberi
'Mahrem İmamlarla İrtibatlı FETÖ'cüleri Ortaya Çıkardık'

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, 2019 yılını değerlendirdi. Başsavcı Korkmaz, 2019 yılında 36 operasyon bilgisinin paylaşıldığı ifade ederek, “Bu dönem hem basın hem de yargı için zor bir dönem. Sosyal medyanın oluşturduğu algı çok kuvvetli.  Herkes bilmediği konuda yorum yapmakta. Ne yazık ki böyle bilgisiz yorumlar var. İçeriği bilinmeden yanlış yorumlar yapılıyor. Bu da devlete olan itimattı ne yazık ki azaltıyor” dedi.

Kocaeli adliyesinde yapılan önemli FETÖ operasyonundan bahseden Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, “Bizim uzun süredir hazırlığını yaptığımız FETÖ ile ilgili adliyede çalışma yaptık.Mahrem imamıyla irtibat kurduklarını toplantılarda bir araya geldiklerini tespit ettik. 34 adliye ve cezaevi çalışanıyla ilgili gözaltı kararı verdik. Bir kısmında yeterli kanıt bulunamadığı için takipsizlik çıkmıştı. 32 tane çalışanla ilgili gözaltı kararı verdik. Onlarla ilgili soruşturmanın seyri nasıl devam edecek bakacağız”  dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 'Mahrem, İmamlarla, İrtibatlı, FETÖ'cüleri, Ortaya, Çıkardık',
Yorumlar
Haber Yazılımı