reklam
reklam
Haber
13 Ocak 2020 - Pazartesi 13:23
 
Lastik-İş'te "Asıl Maraton Bundan Sonra Başlıyor"
Lastik İş Sendikası ve Goodyear’da görüşmeler kaldığı yerden devam ediyor. Binlerce işçiyi ilgilen toplu iş sözleşmesi için ikinci kez masaya oturuldu.
GÜNDEM Haberi
Lastik-İş'te

Lastik-İş Sendikası ile Goodyear arasında toplu sözleşsem görüşmelerinin ikincisi yapıldı. Gerçekleştirilen görüşmeye, Lastik- İş Genel Başkanı Aladdin Sarı ve yönetiminin yanı sıra Goodyear İnsan Kaynakları Direktörü Selda Kalleci ile Goodyear yetkilileri katıldı.

 

Yapılan görüşmelerin ardından açıklama yapan Lastik-İş Genel Başkanı Aladdin Sarı, “Bugün yapılan görüşmede geçmişteki sorunlarımızı tekrar dile getirmek toplantıya başladık. Fabrikadaki bazı istemediğimiz uygulamaları ifade ederek müzakerelerimizi başlattık. Toplantı neticesinde özellikle üretim işçisi arkadaşlarımız için 7 madde geçti. Destek hizmetlerinde de 5 madde geçti. Hem destek hem de üretim işçisi için de özellikle giyim eşyası olarak ek bir madde geçmiş oldu. Biz onlardan esas tekliflerini net olarak almış değiliz. Parasal konulara gelmedik. Parasal konulara geldiğimiz zaman net olarak görmüş olacağız. Gördükten sonra da bu hem Goodyear hem Prometeon hem Pirelli için geçerli bir süreç olacak. Bu süreçte tekliflerini görmüş olacağız. Esas maratonumuz ondan sonra başlayacak diyebiliriz” açıklamasını yaptı.   

 

Lastik işte 3. Oturum 23 Ocak’ta saat 10.00’da yapılacak.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Lastik-İş'te, "Asıl, Maraton, Bundan, Sonra, Başlıyor",
Yorumlar
Haber Yazılımı