reklam
reklam
Haber
22 Ocak 2020 - Çarşamba 16:33
 
Lastik İş İşverenle Görüştü 12 Madde Geçti
Lastik İş sendikası ile Brisa ve Prometeon Pirelli ikinci oturumda bir araya geldi. Görüşme sonrası konuşan Genel başkan Sarı, “12 madde geçti, ancak biz artık ücret maddelerinde net tavır bir bekliyoruz” dedi
GÜNDEM Haberi
Lastik İş İşverenle Görüştü 12 Madde Geçti

Lastik sektöründeki grup toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin ikinci oturum dün gerçekleştirildi. Brisa ve Prometeon Pirelli’yi kapsayan grup toplu iş sözleşmesinde taraflar Tryp By Wyndham Otel’de bir kez daha bir araya gelerek tekliflerini ve taleplerini dile getirdi. Yaklaşık 4 Bin 500 işçiyi ilgilendiren toplu sözleşmelerin ilk görüşmesinde 10 madde üzerinde anlaşma sağlanmıştı. Sektör grup sözleşmesinden ayrılarak Lastik-İş ile ayrı masaya oturan Goodyear ile 23 Ocak Perşembe günü saat 10.00’da üçüncü görüşme yapılacak.


’12 MADDE GEÇTİ’


İkinci görüşme sonrası açıklama yapan Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Alaaddin Sarı, “Brisa ve Prometeon Pirelli fabrikası ile ikinci toplu sözleşme görüşmelerimizi yaptık. 12 tane madde geçti. Geçen maddelerin ötesinde parasal teklifleri görmediğimizle alakalı sitemimizi de kendilerine ilettik. Çok muhafazakar bir anlayış içinde gittiklerini ifade ettik. Önemli olan maddelerle alakalı eğer söylenmiş olsaydı bugün sizin karşınıza daha farklı gelmiş olacaktık ama hala o duruşlarını sergiliyorlar” dedi.


‘2. GÖRÜŞME 6 ŞUBAT’TA’


Açıklamalarını sürdüren Başkan Sarı, “Yarın da diğer işletme ile toplu sözleşme görüşmelerini yapacağı. Onların da nasıl geleceğini yarınki toplantıdan sonra göreceğiz. Ücret konusundaki ilave maddelere dillendirdiğimiz esnek çalışma konularında söylemiş olduğumuz ifadeler konusunda birinci ağızdan düşüncelerini bilmek isteriz. Ancak bununla bağlantılı bir şey söylemediler. 6 Şubat saat 14:30’da üçüncü toplantıyı yapacağız” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Lastik, İş, İşverenle, Görüştü, 12, Madde, Geçti,
Yorumlar
Haber Yazılımı