ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
10 Şubat 2020 - Pazartesi 14:15
 
Lastik İş Genel Başkanı Sarı’dan ‘Güvencesiz İşçi’ Tepkisi
Lastik-İş Sendikası ile uzlaşı olmaması için elinden geleni yapan ve esnek, güvencesiz çalışma modeli isteyen Goodyear’a Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Alaaddin Sarı tepki gösterdi.
GÜNDEM Haberi
Lastik İş Genel Başkanı Sarı’dan ‘Güvencesiz İşçi’ Tepkisi

Tryp By Windham Otel’de, Lastik İş Sendikası ve Goodyear toplu iş sözleşmeleri hakkında 4.toplantıyı gerçekleştirdi. Basına kapalı gerçekleşen görüşmeler ardından açıklama yapan Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Aladdin Sarı şu sözleri kaydetti: Bugün yaptığımız müzakere neticesinde özel istihdam büroları hakkındaki taleplerini geri çektirttik. Bu bizim için önemli bir maddeydi, diğer sektörlerde bu konu duruyor. Esnek ve güvencesiz çalışma taleplerini yenilediler, bunun üzerinde duruyorlar. Genel olarak talepleri esnek ve güvencesiz bir çalışma ortamının oluşması.

İSTEKLERİNİ KABUL ETMEK MÜMKÜN DEĞİL

Yeni işçinin giriş ücreti olarak yarı fiyat teklif ettiler bu esnek çalışma modelinin bir yansımasıdır, bunu kabul etmek mümkün değil. Evlenme ve doğum konusunda enflasyon verdiler kabul etmedik. Enflasyonu kabul etmediğimizi de konuşuyoruz.

BÖYLE BİR SÖZLEŞME OLMAYACAĞINI SÖYLEDİK

Sektöre baktığımız zaman sanki bunlar birbirlerini takip ediyorlar, böyle bir handikapları var. Bununla alakalı bugün de ifade ettiğimiz geçmişte de ifade ettiğimiz gibi kazandığımız haklarımızdan vazgeçmeyeceğiz. Birbirinizi ne kadar takip etseniz de böyle bir sözleşme olmayacağını söyledik.

UZLAŞMA OLMASIN DİYE UĞRAŞIYORLAR

Şu ana kadar Goodyear üzerinde baktığınız zaman üretimde çalışan 21 madde geçti, toplamda 32. Destek hizmetlerinde çalışan arkadaşlarımız için 29 madde, 2 tane de ek madde geçti. Toplantıda parayla ilgili herhangi bir teklif sunmadılar. Goodyear ile diğer toplantı 25 Şubat saat 10.30’da yapılacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Lastik, İş, Genel, Başkanı, Sarı’dan, ‘Güvencesiz, İşçi’, Tepkisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı