reklam
reklam
Haber
10 Ocak 2020 - Cuma 16:44
 
Lastik İş Brisa İle Görüştü; 10 Madde Geçti
Brisa yetkilileriyle Lastik İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi görüşmesi yapıldı. Toplantıda 10 madde geçti. Diğer toplantılar 13 Ocak ve 22 Ocak'ta olacak
GÜNDEM Haberi
Lastik İş Brisa İle Görüştü; 10 Madde Geçti

Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Aladdin Sarı, düzenlenen toplantıda İşveren grubuyla masaya oturdu. Görüşmelere Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Aladdin Sarı ve yönetiminin yanı sıra, Pirelli ve Prometeon İnsan Kaynakları Direktörü Alper Tokalp, İnsan Kaynakları Direktörü Ayça Ünaltekin, Brisa adına genel müdür danışmanı Uğurtan Doğan, İnsan Kaynakları Direktörü Nilgün Özkan katıldı.

Toplantı basına kapalı olarak gerçekleştirildi. Toplantı sonrasında Lastik İş Genel Başkanı Ali Sarı basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Sarı 10 maddenin geçtiğini söyledi. Toplantıda işveren grubunun ekonomik bir değerlendirme sunduklarını ifade etti.  Sendika tarafının da esnek çalışma zamanı ve satın alma gücünü kaybedecek hiçbir yapının içinde olmadıklarını dile getirdiklerini söyledi.

Sarı daha sonra tabanın beklentilerinin kazanılan hakların müdafaası olduğunu ve karşılıklı müzakere içerisinde uzlaşacaklarını dile getirdi.

Good Year’ın ardından diğer iş veren grubu ile görüşen sendika başkanı Alaaddin Sarı 10 maddenin bu görüşmeyle geçtiğini ifade etti.

Diğer görüşmeler 13 Ocak ve 22 Ocak’ta olacak.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Lastik, İş, Brisa, İle, Görüştü;, 10, Madde, Geçti,
Yorumlar
Haber Yazılımı