reklam
reklam
Haber
26 Şubat 2020 - Çarşamba 15:54
 
Kuzey Marmara Otoyolu'nun İzmit Bölümü Yıl Sonu Açılacak
Kuzey Marmara Otoyolu’nun Kınalı-Çatalca ayrımına kadar olan bölümü tamamlandı. Bu güzergah, 7 Mart'ta trafiğe açılacak. Projenin, AkyazıSakarya-İzmit bölümü de yıl sonunda hizmete girecek.
- Haberi
Kuzey Marmara Otoyolu'nun İzmit Bölümü Yıl Sonu Açılacak

Kuzey Marmara Otoyolu’nun Kınalı-Çatalca ayrımına kadar olan bölümü tamamlandı. Bu güzergah, 7 Mart'ta trafiğe açılacak. Projenin, AkyazıSakarya-İzmit bölümü de yıl sonunda hizmete girecek. İstanbul, Kocaeli ve Sakarya hattında inşa edilen Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde önemli bir aşamaya geçildi. Projenin, Avrupa ayağında yer alan ve son halkayı oluşturan Kınalı-Çatalca ayrımına kadar olan bölümde inşaat çalışmaları tamamlandı. Kaynaklar, bu güzergahın 7 Mart'ta trafiğe açılacağını kaydetti.

ASYA’DA HEDEF YIL SONU

Projenin, Asya tarafında kalan 103 kilometrelik bir bölümün inşaatı devam ediyor. Kaynaklar, Akyazı-Sakarya-İzmit güzergahının da yıl sonunda hizmete verilmesinin hedeendiğini kaydederek, “Bu bölümde inşaat çalışmaları tamamlanan güzergah, trafiğe açılacak” dedi. Otoyolun, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü de kapsayan 148 kilometrelik kesimi, 26 Ağustos 2016’da trafiğe açılmıştı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kuzey, Marmara, Otoyolu'nun, İzmit, Bölümü, Yıl, Sonu, Açılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı