reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
14 Kasım 2019 - Perşembe 08:05
 
Kurtulmuş'tan AK Parti'li Milletvekillerine Uyarı!
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD'ye giderken uçakta AK Parti Genel Başkanı Vekili Numan Kurtulmuş'u arayarak, milletvekilleri ile istişare toplantısı yapması talimatını verdi.Milletvekillerinden TBMM dışındaki zamanlarını seçim bölgelerinde geçirmelerini isteyen Kurtulmuş, “Bizim üzerimize düşen, Cumhurbaşkanımız’a yük olmak değil, onun yükünü almaktır” dedi.
SİYASET Haberi
Kurtulmuş'tan AK Parti'li Milletvekillerine Uyarı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ABD’ye gittiği için bu hafta yapılmayan AK Parti Grubu, Erdoğan’ın isteğiyle Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş başkanlığında dün genel merkezde istişare toplantısında bir araya geldi. Toplantı öncesi açıklamalarda bulunan Grup Başkanı Naci Bostancı, “Toplantının gündemi, malum AK Parti bir kongre sürecinde. Şu anda teşkilatlarda çalışmalar sürüyor. O çerçevede milletvekillerinin teşkilata yönelik çalışmalarda yapıp edecekleri çalışmalar esasında bir gündem var. Meclis çalışmaları gündemde yok. Sadece kongre sürecine ilişkin milletvekillerini bilgilendirme” dedi. 230’un üzerinde milletvekilinin katıldığı toplantıda, vekillerden TBMM çalışmaları günleri olan salı, çarşamba ve perşembe dışındaki zamanlarını bölgelerinde geçirmeleri istendi. Vatandaşla iç içe olmaları, sorunları not ederek yönetime ulaştırmaları önerildi.

 

AKTÖR SİZSİNİZ


Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un toplantıda, “İlinizde aktör sizsiniz. Artık Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi karizmasının arkasına sığınarak siyaset yapma devri geride kalmıştır. Bizim üzerimize düşen, onun üstüne yük olmak değil, onun yükünü almaktır” dediği öğrenildi. Milletvekillerine daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan “TBMM çalışmalarına devam hassasiyeti” bu kez de Kurtulmuş’un ağzından yinelendi. Milletvekillerinden Meclis çalışmalarına eksiksiz katılmaları istendi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kurtulmuş'tan, AK, Parti'li, Milletvekillerine, Uyarı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı