reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
27 Ocak 2020 - Pazartesi 14:36
 
Küçük İçin HSK'dan Rapor Bekleniyor
Kocaeli eski Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük'e, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Erdal Yücel ve Cumhuriyet Savcısı Serhat Tütüncü tarafından, haklarında 'FETÖ ile irtibatlı oldukları' iddiasıyla ihbar mektubu yazdırarak, savcılığa gönderdiği iddiasıyla açılan tazminat davasının görülmesine devam edildi. Mahkeme Küçük hakkında Hakimler ve Savcılar Kurulu'nca(HSK) yürütülen soruşturmanın tamamlanması beklenmesine karar verdi.
GÜNDEM Haberi
Küçük İçin HSK'dan Rapor Bekleniyor

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcı Vekili Erdal Yücel  ve Cumhuriyet Savcısı Serhat Tütüncü haklarında Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı'na 13 Mayıs 2016 tarihinde gönderilen ve FETÖ ile irtibatları olduğu iddia edilen mektup üzerine Mustafa Küçük'ten şikayetçi oldu. HSK, soruşturma başlatarak, müfettiş görevlendirildi. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Yargıtay Cumhuriyet Savcısı olarak atanan Mustafa Küçük, soruşturma devam ederken emekli oldu. Yücel ve Tütüncü, ayrıca Mustafa Küçük hakkında 50'şer bin TL'den toplam 100 bin TL'lik tazminat davası açmış, dava 4'üncü Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından kabul edilmişti.

Davanın bugün görülen celsesine davacı Kocaeli Başsavcıvekili Erdal Yücel ve savcı Serhat Tütüncü ile davalı emekli başsavcı Mustafa Küçük'ün avukatları katıldı.  Mahkemece, davalı Küçük hakkında başlatılan soruşturma dosyasının ne aşamada olduğuna dair Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) 2. Dairesi Disiplin Bürosuna yazılan müzekkereye cevap gelmediği belirtildi. 

Davada söz alan müşteki Erdal Yücel ve Serhat Tütüncü’nün avukatı  "HSK'dan beklenen dosyanın davamıza herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Davamız sübut bulmuştur. İlgili dosya beklenmeksizin davamızın kabulüne ve davalı Mustafa Küçük'ten ellişer bin lira manevi tazminatın, suç tarihinden itibaren işleyecek yasal faiziyle tahsiline karar verilmesini talep ediyoruz." Dedi. 

 Mahkeme heyeti  HSK 2. Dairesi Disiplin Bürosundan, davalı Küçük hakkında yapılan soruşturma sonucu düzenlenen raporun beklenmesine karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Küçük, İçin, HSK'dan, Rapor, Bekleniyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı