reklam
reklam
reklam
Haber
25 Şubat 2019 - Pazartesi 17:22
 
KSO'da Sıfır Atık Konuşuldu
Kocaeli Sanayi Odası (KSO), Tehlikeli, Tehlikesiz, Ambalaj ve Sıfır Atık Beyan Sistemleri Bilgilendirme Toplantısı’na ev sahipliği yaptı. Programda Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü’nden Çevre Yönetim Denetim Şube Müdürü Banu Saygın Çeliker, ‘Sıfır Atık’ projesiyle ilgili bilgi verdi.
GÜNDEM Haberi
KSO'da Sıfır Atık Konuşuldu

KSO, Tehlikeli, Tehlikesiz, Ambalaj ve Sıfır Atık Beyan Sistemleri Bilgilendirme Toplantısı’na ev sahipliği yaptı

Banu Saygın Çeliker, “Sıfır atığı uzun yıllardır firmalarımızda uyguluyoruz. Sistemi değişti sadece. Son 2 senedir sıfır atık diye bir sistem çıktı. Bu sistem, gelecek nesillere insani bir yaşam bırakmayı amaçlayan bir sistemdir. Sıfır atık sistemi daha çok firmalarda ve kamularda uygulanıyordu. Nüfusumuz hızla artıyor ve çevre kirleniyor. Bakanlığın bu konuda 2023 hedefi var. 1 ton atıkla 17 ağaç kurtarılıyor. Her kamu kurumunda sıfır atık hiyerarşisi kurmak lazım” diye belirtti.

Konuşmasının devamında Çeliker, “Sıfır atık sistemi için önce ekip kurup, planlama yapacağız. Sonra eğitim verip, sistemi denetleyeceğiz. En az 2 kişi asil olmalı. Mevcut durum doğrultusunda yapılması gerekenler için ne kadar atığınız çıktığı ve bunları kime verdiğinizi planlayacaksınız. Çalışanlarınıza uygulamalı eğitim yapmanız gerekiyor. Önemli olan çöpe atılan atık miktarını azaltmak. Bilgi sistemi kullanıcıları bakanlık, AVM’ler, hastaneler, bütün kurum ve kuruluşlar diyebiliriz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KSO'da, Sıfır, Atık, Konuşuldu,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı