ARIGÜN
300X900 TOYOTA
toyota servis
Haber
18 Ocak 2021 - Pazartesi 10:59
 
Köylerde kar yağışı seraları vurdu
Kent etkisi altına alan ve iki gün süren kar yağışı, köylerde bulunan seraların zarar görmesine neden oldu. Hasar tespit çalışmaları ise sürüyor.
GÜNDEM Haberi
Köylerde kar yağışı seraları vurdu


Kocaeli genelini etkisi altına alan iki günlük kar yağışı köylerde bulunan tarım alanlarını olumsuz etkiledi. İzmit’in Bayraktar, Çayırköy, Eseler, Emirhan, Durhasan, Sekbanlı, Sepetçi köylerinde bulunan seralar, biriken kar kütlelerine dayanamayarak çöktü. İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir, konuyla ilgili yaptığı açıklamada zarar gören çiftçilerin hasar tespit çalışmalarının başlatıldığını söyledi.
İzmit Kaymakamı Cinbir, iki gün süren ve İzmit’in yüksek kesimlerindeki köylerde etkili olan kar yağışının İzmit’in Bayraktar, Çayırköy, Eseler,  Emirhan, Durhasan, Sekbanlı, Sepetçi mahallelerindeki seralar başta olmak üzere birçok seranın çökmesine neden olduğunu açıkladı. Kaymakam Cimbir, “İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerimiz ile meydana gelen zararın tespitine ilişkin çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Zarar gören çiftçilerimize geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Özlediğimiz ve beklediğimiz kar yağışının hayatımızda kazalara değil, sofralarımızda bereket ve bolluğa vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Köylerde, kar, yağışı, seraları, vurdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı