reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
08 Mayıs 2019 - Çarşamba 17:34
 
KOÜ İletişim’de “Fırsat Eşitliği” Konuşuldu
Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Sepaş Enerji ortaklığında düzenlenen ‘İş Hayatında Fırsat Eşitliği’ konulu söyleşi, 6 Mayıs’ta gerçekleşti. Prof. Dr. Emel Baştürk moderatörlüğünde gerçekleşen etkinlikte Sepaş Enerji Kurumsal Gelişim ve Satın Alma Grup Müdürü Ebru Şahan ve Sepaş Enerji Pazarlama Müşteri Yönetimi Kurumsal İletişim Müdürü Oya Seçkinler konuk olarak yer aldı.
EĞİTİM Haberi
KOÜ İletişim’de “Fırsat Eşitliği” Konuşuldu

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği söyleşide moderatör Prof. Dr. Emel Baştürk sözlerine kadın erkek eşitliğinden bahsederek başladı. Biyolojik cinsiyet ile toplumsal cinsiyet fakına değinen Baştürk, “Erkekler ve kadınlar birbirinden elbette farklıdır, bunu inkar etmiyoruz ama bu farklılıklarımız eşit haklar talep etmemiz için engel değil.” ifadelerini kullandı.

Söyleşide ilk olarak Sepaş Enerji Pazarlama Müşteri Yönetimi Kurumsal İletişim Müdürü Oya Seçkinler, iş hayatında fırsat eşitliği kavramına değindi. Toplumun her alanında kadınların da olması gerektiğini savunan Seçkinler, “Artık attığımız her adımda fırsat eşitliğine dikkat ediyoruz. Biz enerjimizi eşitlikten ve sosyal değerlerden alıyoruz.” dedi.

 

93eb6e5b-ed7f-4f42-8608-6874b862d898

 

Sepaş Enerji Kurumsal Gelişim ve Satın Alma Grup Müdürü Ebru Şahan ise, Sepaş Enerji olarak yaptıkları ilk adımın fırsat eşitliği politikasını oluşturmak olduğunu söyledi.Kadınların önündeki engelleri azaltmaya çalıştıklarını vurgulayan Şahan, “Bu engeller sadece kadının önünde değil, hayatın önünde hepimiz eşit olmalıyız.” dedi. Söyleşi, soru-cevap bölümünün ardından hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KOÜ, İletişim’de, “Fırsat, Eşitliği”, Konuşuldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı